Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy július 1. a köz- és kormánytisztviselőknek, az egészségügyben dolgozóknak munkaszüneti nap?

Figyelt kérdés

A neten megjelenő cikkek alatt -politikai állástól függetlenül- rengeteg hozzászóló van akik szerint szégyelljék magukat mivel ma munkanap van, menjenek dolgozni.


[link]


[link]


A boltban is két nőbe botlottam akik nagyban anyázták az egészségügyet, hogy ő pont ma akart orvoshoz menni és nem volt ott senki, át kellett mennie máshová de azt meg nem találta, milyen orvos az aki inkább otthon döglik, minthogy bemenjen ellátni őt.


Ezt az egy szabadnapot sajnálni kell tőlük?


A köztisztviselőkről általános nézet, hogy amúgy se csinálnak semmit, minek nekik még egy nap. De a Semmelweis nap is elítélendő?



2014. júl. 1. 13:17
 1/6 Sün!! válasza:
A minap voltam egy okmányirodában. Amit ott láttam, az alapján nem, nem sajnálom tőlük. Az a töménytelen stressz, megnemértés, keserűség és butaság, ami irányukba árad, nem teszi túl széppé ezt a beosztást. Az lehet, hogy a köztisztviselők sokszor csak aktát tologatnak és kávéznak, de ha nem lennének, akkor megállna az ország. Míg ha pl. egyes szolgáltatások leállnának, azért menne tovább az élet.
2014. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem sajnálom tőlük, de nem is tetszik!

Ezen elv alapján minden munkakörnek lehetne találni egy napot, amikor az az ő ünnepük.

Lehetne közmunkások napja, kereskedők napja, gázszerelők napja, stb.

Természetesen munkanapra téve, fizetett ünnepként!

2014. júl. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Egészségügyi folgozóktól nem. De a köztisztviselőktől nagyon, és fel is háborít. Nekem is van ismerősöm az utóbbi kategóriában, szegény azt se tudja hogy mit csináljon, merre menjen munkaidőben, mivel csak heti 1 nap van piac, posta se jöhet mindig szóba,és még sorolhatnám.

Kérdem én, legyen szó fizetésről, megbecsülésről, szabadnapról, egy köztisztviselő miért ér többet mint pl egy eladó? Vagy bármi más szakmátűző

2014. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sün!! válasza:
Nem is keresnek többet, mint egy eladó. Miben? Abban, hogy túlnyomó többségük sokat tanult. Bár tudom, hogy a tanulás és a tudás manapság nem túl megbecsült és megfizetett kategóriák, de ez a dolog nem is erről szól. Ez a nap van, és kész. Ahogy a tanárok nyári "szabadságát" is folyamatosan fúrják egyesek. Tessék, lehet jönni 1 hónapot "tanárkodni" tisztességesen, és majd utána pl. beszélgethetünk arról is, hogy a tanárembernek miért jár egy kis pihenés, ami nem két hónap.
2014. júl. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidegen hagy, ügyeletes gyógyszertárak vannak ha valami nagyon kell és ügyeletes orvosi ellátás is. Mivel napokkal előtte már bemondta TV és rádió is, így mindenki felkészülhetett rá, hogy előtte vagy utána való napon menjen orvoshoz, vagy gyógyszertárba, ha nem sürgős.

1 évben 1 szabadnapjuk van, ezt szerintem mindenki kibírja.

2014. júl. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

helyesbítek, 1 évben 1 ilyen nap van. (nem 1 szabadnap) .-))))))

2014. júl. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!