Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Akik 'ünneplitek' a halloweent...

Akik 'ünneplitek' a halloweent, nincs bűntudatotok a halottak napja miatt?

Figyelt kérdés
mármint hogy nálunk ez a nap arról szól, hogy megemlékezünk a halott rokonainkról, ismerőseinkről stb. nálatok ez úgy néz ki, hogy hazajöttök a temetőből, aztán irány a halloween buli? vagy hogy megy ez?

2014. okt. 24. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem is egy napon van a kettő. Halloween az okt. 31., mindenszentek nov. 1, halottak napja nov. 2. Nem mintha ünnepelném a Halloweent, de azért nem tartom ördögtől való dolognak egyébként. Az emberek szeretik jól érezni magukat, hát itt egy alkalom, ami kicsit misztikusabb, mint a többi, be lehet öltözni úgy, mint farsangon, megfiatalodik az ember egy kicsit. Ettől függetlenül november 1-jén, 2-án ugyanúgy ki lehet menni a temetőbe, és megemlékezni.
2014. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a temetőben sem sírok, inkább mosolyogva szoktam visszaemlékezni az elhunytakra, utána meg lehet ünnepelni az életet :)


Az etruszkok is inkább buliztak temetéskor az ókorban, nekünk se kéne mindig szomorkodni.

2014. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Nem is egy napon van a kettő. És még ha egynapon is lenne se lenne bűntudaton, hisz attól hogy valaki meghalt, és emlékezem rá, még nem kell egész nap eret vágni :))
2014. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs bűntudatom, ugyan miért lenne. Halloween-kor bulizok, mindenszentekkor és halottak napján meg kimegyünk a temetőbe.

Egyébként sincs okom a halottainkon szomorkodni. Szerettük őket, jó emberek voltak. Szép emlékeink vannak róluk. És ez jó dolog.

2014. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok még mindig.

Azt még hozzátenném, hogy én az elhunyt szeretteimre nem csak november 1-2 napján szoktam megemlékezni.

Hanem az év többi napján is, pl. a szülinapomon, ami egy vidám ünnep, és bulizni szoktunk, mindig emlegetjük a mamát is, pedig évekkel ezelőtt meghalt. És képzeld Szilveszterkor sincs nálunk gyászmise hangulat, pedig aznap is mindig megemlékezünk arról, hogy XY rokonnak aznap lenne a szülinapja.

2014. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne? A halott szeretteimre nem csak az év ezen napján gondolok. Igaz még egy közeli rokonom sem halt meg, ezért a halottak napja arról szól nálunk, hogy anya kirángat a temetőbe és ácsorgok vele a hidegben. De ezután feldíszítjük a házat, filmeket nézünk meg sütit sütünk (mert amúgy anyának a szülinapja is ekkorra esik)
2014. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
En sutok valamit az unokatesoimmal, es kajalas kozben horrort olvasunk.
2014. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bűntudatunk. Az én naptáramban a Halottak napja november 2.-an van, Mindenszentek pedig elsején. 31.-én délelőtt sütünk valami egyszerű sütit, utána pedig kivágjuk a tököt. Este általában jön egy-két beöltözott gyerek, akiknek adunk sütit és cukrot. Nálunk ennyiből áll a Halloween. Elsején otthon gyertyát gyujtunk azokért a szeretteinkert, akik külföldön vannak eltemetve vagy egyszerűen ismeretlen helyen a háborúk miatt. Másodikán pedig virágot viszünk a temetőbe. Úgyhogy nincs bűntudatom. És neked? Ugyanis elég szomorú, hogy nem tudod mikor van Hallottak napja.
2014. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a két dolog nem esik egy napra, másrészt eszem ágában sincs hallottak napján temetőbe menni többezer emberrel közösen.
2014. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Halloween október 31-én van, Mindenszentek november elsején, Halottak napja pedig november másodikán.

Mivel az ünnepek nem ütköznek egymással, ezért szerintem gond nélkül bulizhatnak akár a katolikusok is.

2019. szept. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!