Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha Halloween napján egy régi, törött játékbabának öltözött/sminkelt lány sétálgatna az utcán?

Figyelt kérdés

2015. okt. 1. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Mivel a halloween még mindig nem magyar ünnep, és soha nem is volt az, így engem nagyon nem érdekel, hogy te milyen idétlen maskarában mászkálsz a városban.
2015. okt. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezért kérdem.
2015. okt. 1. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Városi vagyok, én már semmin nem lepődök meg :).
2015. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért ez nem Tokyo. :D (Sajnos.) De ha Végre Japánba költözök, akkor ott nagy lesz a Halloween. :)
2015. okt. 1. 17:03
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Én arra gondolnék, hogy épp egy halloween partira megy, vagy onnan jön. Ha nagyon tényleg csak mászkálna, akkor azt hinném, hogy szegénynek elment az esze.


Egyébként sokan tartanak itthon is Halloween partikat, akár szórakozóhelyeken, kastélyokban, plázákban is szoktak szervezni kézműves foglalkozásokat gyerekeknek, de egyénileg is sokan tartanak házibulit ilyenkor. Mi is minden évben megtartjuk a testvéremmel, unokatesóimmal, meg mindenki hozza a párját is természetesen (idén nagymamám is ott lesz) és mindig irtó jó a hangulat. Mindig készülünk hangulathoz illő sütikkel, jelmezekbe bújunk, játékokat találunk ki, ami szintén a témakörhöz illik és mindig édesség a nyeremény.

Tudom sokan utálják, mert nem magyar, meg hogy a halottak napját kell "ünnepelni" (ami nem is az a nap, de hagyjuk), de nekem az egyik kedvenc ünnepem. Összejön a család, jó a hangulat, nevetünk sokat, díszítünk, játszunk, egyszóval pont olyan mint amilyen a karácsony például sosem tud lenni, akkor mindig csak az idegességé, veszekedésé, rohanásé, meg a zabálásé a főszerep.

2015. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Nyilván mindenki tudja, hogy a halottak napja és a halloween nem egy napra esik. De a mi magyar szokásainktól távol áll a halloweeni ünnep, főleg, hogy a mai fiatalságnak fogalma sincs az eredetéről. Mert nekik csak az a lényeg, hogy maskarába bújjanak, és cukorkát kéregessenek. De ennek meg van a maga története, és bizony nekünk ahhoz nagyjából annyi közünk van, mint mondjuk a július 4-hez. Semmi.

A vicc az egészben az, hogy míg otthon Magyarországon a fiatalok valamiért odavannak a halloween dologért addig Angliában pl: egyre kevésbé találkozol maskarás alakokkal. Itt kint nagyon sokan nem tartják, és nem csak a "bevándorlók" hanem az angolok közül is sokan. Éppen ma kérdeztem meg a kollégáimat, hogy ki megy vagy tart halloweeni partit. Senki. Igaz most szombatra fog esni, de ahogy mondják inkább mennek a szokásos buloba, pub-ba, mint hogy maskarás bálba menjenek..Hát érdekes...Ja.. Itt él egy aranyszabály. Ha halloweenkor nem díszíted a házad, ajtód akkor oda senki nem kopoghat be csokit és cukrot kérni. Tiszteletben tartják akik nem élnek ezzel az ünneppel. 8 év alatt egyszer kopogtak csak be, pedig nem volt díszítve semmi.(bár nem is nyitottunk ajtót)

2015. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Cukorka gyűjtést sehol nem említettem, de én sem találkoztam ilyennel még itthon. Az írásodból azt veszem le, hogy te külföldön élsz, akkor nem értem honnan tudod, hogy itthon a magyar gyerekek állandóan csokiért zaklatják a szomszédokat. Nem jellemző egyáltalán. Én sem azt írtam, hogy a többség tartja és pont úgy ahogy Amerikaban szokás. Arra próbáltam rávilágítani, hogy annak ellenére, hogy nem szokás nalunk ünnepelni, azért egyre inkább megtalálja az is a lehetőségét, aki szeretné. És szerintem így a jó. Mindenki csináljon azt, amit akar, ameddig nem zavar vele másokat.

Egyébként szerintem az édesség a legkevésbé motiváló erő ennél az ünnepnél, ez annál sokkal izgalmasabb. Inkább a Mikulás szól az édességről, ha engem kérdezel.

2015. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!