Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Volt már valaki paplakodalomban?

Volt már valaki paplakodalomban?

Figyelt kérdés
Római katolikus papoknál a papszentelés után szoktak paplakodalmat tartani, tekintettel arra, hogy ha már nem nősül meg, lakodalma azért legyen neki is. Sok helyen kihalt hagyomány már, de előfordul, hogy megtartják. Vajon miben hasonlít és miben különbözik ez a hagyományos lakodalmaktól?

2015. okt. 19. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam. Az öcsém is pap volt, az újmiséje után volt egy összejövetel, ahol a családon kívül a rokonok, jó ismerősök, az egyházi vezetők vettek részt. Volt egy jó ebéd és utána beszélgetés, viccelődés, de zene és tánc nem. Semmiben nem hasonlított egy lakodalomhoz.
2015. okt. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen voltam, 800 fős "lagzi" volt. Gyakorlatilag ugyanúgy ünnepi többfogásos vacsora, főasztalnál az ünnepelt és a családja meg a kiemelt vendégek, süti, pia (ne jó, tömény az nem volt, csak házi vörös és fehérbor), gratuláció, torták, köszöntő beszédek... Arra nem emlékszem, hogy ajándékot vittünk-e. Nyilván kocsis játék, menyasszonytánc nem volt:P
2015. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudlm,nem vagyok katolikus : /
2015. okt. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!