Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Kiket szokás meghívni a...

Kiket szokás meghívni a szalagavatóra? És mit tehetnék, ha anyám önkényesen eldöntötte már, hogy kijöjjön?

Figyelt kérdés

Két nővérem van és férjük/párjuk és az idősebbiknek egy kislánya. Anyám úgy gondolta, hogy ők is jönnek plusz ő a nevelő apámmal meg a barátom. Vagyis lényegében 8-an, de a 2 éves unokahúgomat nem számoljuk akkor is 7-en. Anyámnak amikor először szóba hoztam a szalagavatót, kijelentette kész tényként, hogy kik jönnek... Akkor ne szóltam, mert mondom mindegy.

Az osztálytársaim, meg akiket eddig megkérdeztem mind csak 3-4 embert hívnak. A barátom szalagavatóján is csak én meg a szülei voltunk, pedig van két nővére neki is. Találkoztam azért ellenpéldával is, de a legtöbben nem hívnak ennyi embert, amúgy is csak 5-öt lehetne fejenként.

De az zavar a legjobban, hogy az én véleményem nem is számít, engem nem kérdezett meg anyám. Jó, ő fizeti úgyis úgyhogy tőlem hívja el a szomszédokat is, de azért legyen már beleszólásom.


Szerintetek nem furcsa ennyi embert hívni?

Nálatok, hogy volt?


2015. dec. 2. 11:29
 1/2 A kérdező kommentje:
Amúgy már volt hasonló eset, és úgy tapasztaltam jobb inkább kussolnom. Ha felhoznám, hogy nem akarnék ennyi embert hívni, csak kiabálás lenne, aztán azt mondaná, hogy akkor csináljak, amit akarok, de akkor meg szarul érezném magam.
2015. dec. 2. 11:34
 2/2 anonim válasza:

Nyilván érint téged érzelmileg, ha megbántódik és azt mondja, hogy tégy, amit akarsz. Ha ezt le tudod gyűrni arra a pár napra, amíg lejár az avatás, akkor mondhatod neki, hogy köszönöd, és meghívod azt, akit szeretnél. Ha pedig nem tudod, hagyod az ő akaratát érvényesülni, akkor egy legközelebbi hasonló esethez plusz energiát adsz ahhoz, hogy ismét az történjen, amit ő szeretne. Ehhez ennyit tudok hozzáfűzni.

Nem tudom, helyhiánnyal küszködtök-e, az én avatómon ki volt jelentve, hogy csak a két szülő jöhet (és akkor sem jöhet más, ha az egyik szülő nem tud eljönni, hogy minél több hely legyen, mert ha mindkét szülő jött volna mindenkitől, akkor sokaknak állniuk kellett volna. Mondjuk nagy iskola, évfolyamonként tíz 30+ fős osztály). Így természetes volt nálunk generációk óta, hogy avatni csak a két szülő, vagy az egyik megy.

Hogy hányan álltak végülis, nem tudnám megmondani, nem voltam végül ott (baleset miatt, nem lehurrogni :D ), de azt hiszem, ha a helyedben lennék (feltételezzük, hogy helyhiány miatt nem hívnak többet négy személynél), nem szeretném, hogy miattam - édesanyám miatt - valakinek állnia kelljen.

Emellett a szalagavatóra való belépés nálunk meghívó felmutatása után lett engedélyezve. Ha nem adsz meghívót mindenkinek, csak annak, akinek te akarsz, akkor édesanyád nem tudja megszabni, ki mehet, ki nem, igaz?

Javaslom, kérdezd meg a szervezőket, esetleg az osztályfőnöködet, hogy van-e létszámkorlátozás, és ha van, az mennyi. Majd szólj édesanyádnak, hogy né, ez van, le kell faragnunk a számokból :D Vagy ne is szólj, hanem hívd meg azt, akit szeretnél, és ha szóba kerül, akkor említsd meg a létszámkorlátozást.

Vagy, ha még nem szólt senkinek, akit szeretne ott látni, akkor (ha a jelenlétedben szól), közbeszólhatsz, hogy a meghívás a te tiszted, és (ha van elég bőr a képeden) azt is megmondhatod, hogy akit épp meghívna, azt te nem szeretnéd ott látni (ezt ne vedd tanácsnak, ehhez nagy tupé kell, mert illetlenség. Ha akarod, fogadd meg, ha nem, nem, én mosom kezeim :D )

Azt hiszem, ennyi jut eszembe, figyelembe véve, hogy megbeszélni nem tudjátok.

2015. dec. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!