Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ki hívta, ki finanszírozza a...

Ki hívta, ki finanszírozza a finn Mikulás, a Jovalamipuki magyar körútját? Más országokba is megy?

Figyelt kérdés
Hogyan kezdődött és miért? Hiszen volt Mikulásunk előtte is. Vagy ez más vallású, nem volt jó a katolikus?

#utazás #fizetés #mikulás #finn Mikulás #Juolupokki
2015. dec. 8. 15:53
 1/5 A kérdező kommentje:
t
2015. dec. 8. 17:17
 2/5 anonim válasza:

A finnagora hívta és szervezte le a magyar turnét, mindig ők csinálják, de a Joulupukki megy máshová is, ahová hívják.

Szent Miklós (a mi Mikulásunk) más sztori, mint a többi országban a Mikulás, mert nálunk dec. 6-án érkezik, mint ahogy a történet is szól, és karácsonykor Jézuska van nálunk, náluk pedig karácsonykor hozza az ajándékot a Joulupukki, angol nyelvű területeken Santa Claus.

2016. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor igazából nem is Mikulás, hanem Santaklausz.


Érdekes, hogy vajon miért jó a Finn Kulturális Intézetnek -ami közös az észt intézettel-, hogy pénzt áldoznak oda-vissza repülőre, az emberek fizetésére -gondolom nem ingyen csinálják- , az ajándékokra, stb.


És azt tudni lehet, hogy mikor kezdték? Mert abból talán kiderül, mondhattak is valamit.

2016. jan. 18. 15:07
 4/5 anonim válasza:
Pont ezért jó nekik. Mert ez egy kulturális élmény! Egy másik ország szokásait és hagyományait hozzák közelebb, erről szól a dolog. És elég sok érdeklődő szokott lenni, én voltam az idei turné egyik állomásán és másfél óráig álltam sorba, és még mindig egy teremnyi ember volt előttem, aztán hazamentem. :O De nagyon aranyos volt, nagyon szépen beszélt finnül. ^^ Ha rákeresel, akkor wikipédián fent lesz, hogy mikor kezdték.
2016. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak azt írja, hogy 1927-től van Finnországban.


Oda meg Amerikából terjedt át, könnyen, mert még rénszarvasuk is van.

2016. jan. 18. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!