Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik ünneplik a hálaadást? Hogyan szoktatok készülni rá?

Figyelt kérdés

Azok, akik azt hiszik, hogy Amerikában ilyenkor az indiánok leigázását ünneplik, vegyék elő a googlet és olvassanak utána miről is szól az ünnep.


Milyen dekorációval és milyen ételekkel szoktatok készülni rá? Idén én is szeretném megünnepelni, hálát adni, így sok-sok ötletet várok:)


Előre is köszi a normális válaszokat!



2016. aug. 18. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem én csak a függetlenség napját meg a Pueblo melletti csata évfordulóját szoktam megünnepelni.
2016. aug. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Mivel magyar vagyok és nem Amerikában élek, nem ünneplem. Ahogy más országok nemzeti ünnepeit sem.
2016. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyengébbek kedvéért: azoknak szól a kérdésem, akik ÜNNEPLIK.
2016. aug. 18. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Én nem ünneplem, mivel nem a mi kultúránkhoz tartozik, nem érzem magaménak az ünnepet. Nekünk is vannak szokásaink, amit lehetne ünnepelni, de már egyre inkább feledésbe merülnek. Gondolok itt pl. a locsolkodásra, karácsonyi kántálásra, házról házra betlehemezésre. Félre ne értsetek, nem vagyok egy turbómagyar, a halloweent pl. megtartom, de mégis minek ünnepeljek meg egy olyan ünnepet, amihez semmi közöm? Ez egy kimondottan amerikai ünnep, nem hinném, hogy túl sok magyar ember van, aki megünnepelné, vagy egyáltalán jó szemmel nézné az ilyesmit. Nincs vele baj, de nem a mi ünnepünk. :)
2016. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Az első háromnak mi baja? Nyilván vannak olyan családok Magyarországon is, ahol az apa/anya pl. amerikai származású, vagy esetleg a nagyszülők, és tartják ezeket az ünnepeket.


Ha nem tartjátok, minek reagáltok, csak azért, hogy kötekedjetek?

2016. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
#4 vagyok. Persze, az megint más, ahol van amerikai családtag, de nálunk ez nem így van. Én csak leírtam a személyes véleményem, nem volt ebben semmi bántó szerintem. Én nem kötözködni akartam.
2016. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nálunk a fél család Amerikai ezert tartjuk.

Jönnek a rokonok, barátok, rengetegen vagyunk...

A dekorrol a kicsik gondoskodnak, altalaban pulyka hajtva, festve, ragazztva :)

Az etel is a tradicionalis.

Ha van meg kerdesed irj csak. :)

2016. okt. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!