Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Miért vannak az emberek...

Miért vannak az emberek ennyire az ünnepek ellen?

Figyelt kérdés

Karácsony: Ne csak ezen az egy napon gondolj a szeretteidre.


Valentin nap: ne csak ezen az egy napon szeresd a párod.


Halottak napja: ne csak ezen az egy napon gondolj az elhunytakra...


és a hasonló hozzászólásokra gondolok. Nyilván nem azon az egynapon szeretünk egy embert és a többi...

De szerintem tök jó dolgok az ünnepek. Legalább valami színt hoznak a hétköznapokba.

Nem értem ha valaki ajándékot akar adni egy alkalomra és ötleteket gyűjt itt akkor miért kell lehurrogni, hogy minek ajándék...ne azért szeressen valaki, meg hogy felesleges...

Én tényleg nem értem...



2016. szept. 21. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Mert valószínűleg nincsenek szeretetteik, nincs kivel ünnepelniük.

Boldogtalanok, frusztrálja őket mások boldogsága.

Nem jó családban nőttek fel, nem volt náluk otthon sose jó az ünnep.

Csak végletekben tudnak gondolkodni. Nem tudják felfogni, hogy azért, mert pl. karácsonykor veszel ajándékot a szerelmednek, attól még szereted egész évben, nem csak akkor, és azt sem zárja ki ez, hogy bármikor máskor is meglepd csakúgy, ünnep nélkül.

2016. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Erről a következő sztori jut eszembe.

Karácsony van. Szokás szerint 25 vagy 26-án megyünk karácsonyi családi látogatásra anyósomékhoz. Én szeretem az anyósomat, jól elvagyok vele. Szegény asszony, de igyekszik mindenki kedvében járni ezen a karácsonyi összejövetelen, vagyis ilyenkor olyan dolgokat süt, főt amit mi szeretünk. Süt diós bejglit mazsola nélkül mert én szeretem, vagy csinál csípős halászlevest mert a sógornőm úgy szereti.

Nyílt titok, hogy a másik menye a sógornőm utálja az anyósomat. (ok: mert évekkel ezelőtt nem engedte, hogy a drogos öccse anyósomhoz költözzön amikor a saját szülei is kidobták a házból) Egyszer velünk jöttek le kocsival, és már a kocsiban szidta anyósomat, morgott rá, hogy mi a francnak kellett ajándékot vennie, amit nem ad szívesen. Ha tehetné egy kanál mérgezett mézzel kínálná meg. Mondta ezeket anyósom 2 fia előtt.(akik ki is akadtak rendesen, lett is vita belőle, majdnem ott hagyták az út szélén) Odaértünk és onnantól kezdve azzal a mézes-mázas vigyorával puszilgatta anyósomat, meg jaj drága mama, olyan szépen készült etc..

Ilyenkor mindig az van előttem, hogy milyen sokan viselkednek így. Utálják azt a rokont de ugye ünnepek vannak szeretni kell egymást.. Én nem maga az ünnep ellen vagyok, hanem az ellen, hogy milyen sok ember cinikus, utálatos, de megjátssza magát. Na ezt minek kell csinálni? Ha utálok valakit, és mindegy, hogy rokon vagy sem, még karácsonykor sem jópofizok.

2016. szept. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Mert képmutatás az egész!

Mi sem mutatja jobban, mint amikor boldog-boldogtalant megajándékoznak, akikkel az év többi napján 2 mondatot se váltottak. Na nem azért, hogy örömet szerezzenek neki, csak nem akarnak szégyenben maradni hogy nem vettek semmit. Kényszeres az egész.

Azért vicces látni a pánikot, ahogyan a hipermarketben próbálják tanácstalanul megvenni a dolgokat olyanoknak, akiket nem is ismernek, nem sok sikerrel.

A Bálint-nap még jobban eltorzult, amikor már hirdetni kell Facebookon, hogy ki mit kapott, kit hova vittek el, majd másnap az öntelt kérdés: "Ti mit csináltatok, hova mentetek?" Mintha a szerelem mérője az a nap lenne.

Irigység a lószaft, csak elvárják ezt ezeken a napokon. Ha valaki nem így él, arra furcsán néznek.

És tudod miért hurrogják le az embereket? Nem maga az ünnep miatt, hanem akkor amikor az 5 éve együtt élők megkérdeznek idegeneket, mit is vegyenek karácsonyra. Mintha mi ismernénk az embert és nem ők 5 éve. Azért elég szégyen, ha valakinek ezt itt kell megkérdeznie.

Egy éve vagyok a párommal, de minden vágyát ismerem és tudom hogy minek örülne, mert FIGYELEK RÁ ÉS ÉRDEKEL.

2016. szept. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernek NEM magával az ünnepekkel, hanem az ünnepek ÜZLETI jellegével, pénzben kifejezödö értékrendjével van baja.
2016. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, én szeretem az ünnepeket. valszín boldogtalan, magányos v megkeseredett emberek.

Én úgy gondolom, az ember életében fontosak az ünnepek, kellenek az embernek az ünnepek, a lelkének, a készülődés, meg minden... alapvetően az embereknek sztem szükségük van az ünnepekre.

2016. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg tudom érteni, hogy ha valaki nem szereti őket, pl. amit már írták, hogy kötelező jópofizni meg az üzletiesedés... stb. Ugyanakkor ha mondjuk a karácsonyt nézzük, akkor ilyenkor nálunk a család minőségi időt tud együtt tölteni, és szerencsére nálunk nincsenek ilyen nagy rokonlátogatások/összejövetelek, szóval nincs is konfliktus.
2016. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem van kit szeretnem, de en se vagyok odaig az unbepekert, mert joforman a kotelezo ajandekokrol szol, legtobbszor csalodas...en kerni szoktam, h ne vegyenek nekem semmit es en se fogok, problema megoldva. max egy csoki vagy virag-azzal sose lehet melle fogni es nem is egy vagyon.
2016. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!