Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Milyen zenéket ajánlotok a...

Milyen zenéket ajánlotok a nemzeti ünnepeinkhez?

Figyelt kérdés

Településünkön minden évben műsort adunk Trianon, szabadságharc és az '56 forradalom emlékére, melyek szervezésében én magam is részt veszek. Ezek a műsorok zenések, szövegesek. Mivel már rég óta csináljuk ezeket, kifogyunk a dalokból. Arra szeretnélek titeket kérni, hogy linkeljetek olyan zenéket melyek nemzeti ünnepeinkhez kapcsolódik.

Pl.: Nélküled, Három határ, Pesti srácok,Honfoglalás, Erdő közepében járok, Indulj el egy úton..stb. (ezeket a műsorba is beillesztjük vagy esetleg a végén közösen énekeljük)


Köszönöm szépen!



2017. ápr. 17. 20:27
 1/5 anonim válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek a kedvenceim :)

2017. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2017. ápr. 18. 17:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Linkelni nem tudok.


De majd valaki segít talán.


Trianonra van a Kárpátiának egy száma, amiben fölsorolja az elcsatolt részeket egymás után. 56-ra is őket javasolnám, a Neveket akarok hallani számmal.


Egyszer láttam egy Ismerős arcok számot a youtubon, nem tudom a címét, az aradi vértanuk képei voltak sorban a szám közben.


Szerintem, amiket írtál, nem nagyon jók a Nélküled kivételével, az viszont nem nemzeti ünnepre, hanem hétköznapra való.


Ha megtalálom a pontos címeket, megírom. Amiket az első javasolt, nem jók.

2017. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A Kárpátia szám címe: Ha látok csillagot.
2017. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A Nélküled című számot Trianonkor énekeltük és az akkora kiváló volt, az első is jókat írt szerintem! Köszi a segítséget!
2017. ápr. 19. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!