Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Fekete szalag ha bántottad...

Fekete szalag ha bántottad magad? Mikor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég olvastam, hogy Novemberben, valamelyik nap, ha már valaha bántottad magad/most is azt teszed, a kezedre kell kötni egy fekete szalagot, és ha két szalgos ember talalkozik, akkor megölelni. Ez tök jó meg minden, de először is érdekelne néhány dolog. 1. Ez pontosan November hanyadika? Láttam már hogy 1, 20, 30. 2. Ezt ebben az évben is szokták? Sok poszt amit láttam 2013-as volt, de már idei is szembetűnt. 3. Csinálja ezt valaki egyáltalán? Néhány ember biztosan, de mennyire elterjedt?


Előre is köszönöm!



2017. okt. 31. 16:03
 1/4 anonim válasza:
100%
Oszinten szolva szerintem ez a dolog nem eleg szervezett ahhoz, hogy letrejohessen ugy, ahogy kellene. Pont azert, amit irsz, hogy sokan kulonbozo datumokkal kezdtek hirdetni. Ez ugye tumblr-rol indult es eleg sok olyan magyar fiatal van, akihez eljutott es voltak ilyen gondolatai, szoval biztos van egy tabora. Mindenesetre ha szeretnel reszt venni, a kavarodasra valo tekintettel szerintem mindegyik kijelolt napon hordd a szalagot, nem sokaig tart feltenni es nem is zavar sok vizet, lehet valamelyik nap szerencsed lesz.
2017. okt. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
November 1. a "hivatalos", de én nem tartom jó ötletnek ezt a dátumot, ugyanis én már évek óta kötök fekete szalagot a karomra, de még soha nem láttam másik emberen ezen a napon. Mivel ilyenkor a legtöbben van otthon maradnak, vagy kimennek a temetőbe, de a kabát miatt nem látszik. Jobb lenne egy normál hétköznapon, pl. a sulimban biztis találkoznék ilyen emberekkel, hiszen tudom is pár emberről, hogy bántalmaz(t)a magát.
2017. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Felvettem ma is, és később is fogom. Ma már találkoztam egy emberrel, és neten is láttam több viselőt, úgyhogy látom, idén is vannak akik tartják.
2017. nov. 1. 19:01
 4/4 anonim válasza:
Jó tudni, hogy van ilyen :D
2017. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!