Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Indokolt-e egyes üzletek...

Indokolt-e egyes üzletek nyitva tartása ünnepnapokon?

Figyelt kérdés

Fogadjuk el, hogy az elárusítóknak is joguk van az ünnepek alatti pihenésre, családdal tölteni az időt otthon, vagy menni kirándulni stb. Valóban, a bevásárlás (tej, kenyér, zöldség stb.) megejthető már az ünnepek előtti utolsó munkanapon. Rendben!

Na, de a dohányboltok nyitva lehetnek! A cigaretta nem vehető meg - kellő mennyiségben - az utolsó munkanapon? A dohányárusnak nem lehet szabad napja, hogy a családjával legyen (vagy templomba menjen, ahogy egyesek hangoztatták évekkel ezelőtt)?

Vannak még a virágárusok. A virágot is meg lehet venni az utolsó munkanapon! Nehogy valaki azzal érveljen, hogy friss virágot akar valaki ajándékozni! Mennyire friss az a virág? Levágták az utolsó munkanap délutánján (ha nem hamarább), zárás előtt beszállították a virágüzletbe és a következő ünnepnapokon árulják (Frissen? Ennyire frissen otthon is elvan).

Más eset a kis üzletek, amelyeket a család üzemeltet.

Nem sorolom ide a tömegközlekedést, benzinkutakat, orvosi sürgősségi ellátást, stb., stb., amelyek üzemeltetése valóban indokolt.


2019. jún. 10. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Ahol a tulaj ül be, az kinyithat, de alkalmazott nem dolgozhat. Kivéve a vendéglátóhelyek, benzinkutak. A dohányboltba is minden bizonnyal a tulaj ül. Mifelénk az is és a virágbolt is zárva van.
2019. jún. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Engedjük már meg nekik, hogy maguk dönthessék el. Ne akarj már pihenni helyettük. A kisboltoknak ilyenkor éri meg nyitva lenni, mert sok telelpülésen egyetlen vegyesboltként felárral tud kereskedni.

Virágbolt? - képzeld el, nekem is sűrűn van olyan, hogy csak úgy beugrok valamiért a kedvesemnek. Általában vasárnap vagy ünnepnapon, mert akkor van rá több idő. Igaz, megvehetném 2-3 nappal hamarabb is, mint ahogy mondod. ...csak épp nem jut eszembe, nincs hova tenni, stb. Te amúgy szoktál virágot venni? Nem, mi? Majd próbáld ki! Vidd haza, aztán vázázgassál vele 2-3 napot :D ...vagy ha a templomba akarja valak,i vinni? Másnapos casokorral Isten házában???? Te se gondolhatod komolyan! :D

2019. jún. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Én ugyan nem dolgozom a kereskedelemben, de jobban szeretnék olyankor dolgozni, amikor mások szabadságon vannak, és olyankor szabadságra menni, amikor mások dolgoznak. Hadd ne mondjam meg, hogy hova kívánom, amikor a boltok zárva vannak, a hivatalok zárva, hogy semmilyen ügyet intézni sem tudok, a strandok, pihenőhelyek meg zsúfolásig, mert az egész lakosság egyszerre pihen.
2019. jún. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
No mi van kollega? Zavaró volt a kommentem, hogy lepontozósnak tetszik lenni? Az hogy töröltetted, mindent elárul.
2019. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt 4-es válaszoló.

Ha a kommented rám, a kérdezőre irányul, akkor rossz ajtón kopogtatsz, mert a kérdés feltevése óta most nyitottam ki a gépem. Kezeket is csak aztán adok, miután a választ megírtam és mind az eddigi 4 kommentet elolvastam. Ebből adódik, hogy senkit nem pontoztam le, de le sem vetettem (nem töröltettem) senki kommentjét. Ennyit a 4-esnek.

1-es válaszolónak: A közmédia arról beszélt, hogy az ünnepek alatt az üzletek zárva lesznek, kivéve... (felsoroltad). Állítom és tudom hogy a dohányboltok és virágboltok árusai nem mindig családtagok (mégis nyitva tarthatnak, nem úgy mint pl a Tesco, Auchan stb., amiknek tilos kinyitni).

2-es válaszolónak:

Nem szószólója akartam lenni sem a dohányárusoknak, sem a virágárusoknak. Csupán feltettem a kérdést, hogy nekik miért engedélyezik a nyitva tartást, amikor a portékájukat meg lehet venni az utolsó munkanapon is. A kis üzletekről én is írtam, hogy a tulajdonos és családtagja árusíthat. Miért kevered bele a kommentedbe őket?

Az, hogy vasárnap vagy ünnepnapon jut eszedbe virágot venni a kedvesednek, szerintem balga kifogás. Nincs hová tenned addig, amíg nem adod át? Javaslom - tedd vázába. Az üzlet is vízben tartja akár 2-3 napig is, sőt..., amíg pünkösd hétfőn záróra előtt bemész megvenni.

Nehogy már elkezdj engem arról faggatni, hogy szoktam-e virágot venni!!! A templomot félre értetted, mert én az emberek templomtátogatását írtam. Aki az üzletben vett virágot pünkösd hétfőn viszi a templomba - mit gondolsz, az nem másnapos csokrot visz? Igen, akár néhány napos csokrot és ezt teljes komolysággal gondolom, tudom és kijelentem.

3-as válaszoló: Igen, egyet értek. Pontosan ilyen okok miatt lett megengedve az üzletláncok vasárnapi nyitva tartása, pedig be akarták szüntetni velük az árusítást. Elég megnézni vasárnapokon mennyi ember intézi a bevásárlást mert hétköznap nem ér rá.

2019. jún. 10. 17:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egyik verzió sem okoz gondot. Az se ha nyitva vannak, az se ha zárva. Alkalmazkodás kerdése. Evekig eltem Ausztriában, kellett pár het, mire megszokom, hogy vasárnap semmi nincs nyitva. Nem az elelmiszerbolt része. Faluban nőttem fel, most is itt lakom, itt sose volt vasátnap nyitva a bolt. Nem zavar. Viszont az fura volt kint, hogy nem tudok pl ruhát, bútort venni- pedig hetköznap ezekre nem nagyon volt időm. De megszoktuk. Hazajöttünk. Itthon van, hogy vasárnap elmegyünk maszkálni, es útba ejtjük a plázát, de nem létszükségből.

El tudom fogadni mindegyik verziót. Nincs kereskedő a családunkban. Már. Anyukám évekig volt eladó. Régen. Amíg be nem törtek a multik kis hazánkba. Akkoriban 7-17ig volt nyitva a bolt, vasánap, ünnepnap mindig otthon volt. Még a szentestere is együtt készültünk. Aztán felmondott, mert mi még gyerekek voltunk, már nitva lettek vasánap is, meg este 20 ig. Ha ezt az oldalát nézem, legyen minden zárva. Az eladók is emberek, emberi kapcsolatokkal. Ha én meg tudom oldani, hogy dec 23-án megyek boltba, utána 3 napig nem, akkor talán nem halna éhen más se.

2019. jún. 13. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
igen de nem
2019. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!