Kezdőoldal » Ünnepek » Évforduló » Miért lehet az, hogy én soha...

Miért lehet az, hogy én soha nem az év azon szakát várom, ami éppen következik? Más is így van ezzel?

Figyelt kérdés

Egy év négy évszakra (tavasz, nyár, ősz és tél), és kettő radikálisan elkülönülő szakaszra, szezonra (tavaszi-nyári és őszi-téli) osztható. A tavasz amolyan "nyárelő", az ősz pedig amolyan "télelő".


Én valamiért mindig azt várom, ami éppen nem jön. :-D XD


Amikor a karácsonyi, újévi, valamint általánosan téli időszak van, és közeledik a vége, de még szürkék a napok (január-február nagy része), akkor mindig azon töröm a fejem, hogy kár, hogy ilyen hamar eltelt ez az időszak, és mennyire várom már az eljövendő év Márton-napját, adventjét, majd az év ezen szakában lévő ünnepi időszakot, illetve a valódi, hangulatosabb telet, nem azt a latyakot, ami az év legszürkébb időszakában van (bár manapság már... mindegy, a tavalyi karácsonyi hó reménnyel tölt el)... Nem akarok meleget, mindenféle utazgatást stb. Aztán eljön március közepe, az időjárás javulni kezd, a virágok magukkal ragadnak, eljön a tavasz, majd a nyár, élvezem az év ezen időszakának minden szépségét, a meleget, a természet szépségét. Jön a húsvét, a feltámadás ünnepe, egy kicsit lélekben én is feltámadok, majd a pünkösd, a születésnap, aztán jön a nyaralás, a sok utazás stb. Majd eljön augusztus 20., majd jön kisboldogasszony, majd szeptember közepe és a csillagászati ősz kezdete, az idő is romlani kezd, és újra "bedepizem", hogy nem akarom a hideget, a zord napokat stb.


Nálatok is ez így szokott lenni? Miért van ez így évről évre?



2022. aug. 20. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jódolgodban nem örülsz annak, ami van, hanem az kell, ami nincs, ráadásul ráérsz gyerekes dolgokon törni a fejed.
2022. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1.

Alapvetően úgy van kódolva az ember, hogy az kell neki, ami nincs, persze ez azzal is kézben jár, hogy az ember mindig többet akar. Szóval ezzel nem lennék egyedül... Gondoljunk csak a karanténra! Előtte, illetve most is sokan panaszkodnak, hogy mennyire nincs idejük semmire, az életük egy mókuskerék, ki akarnának szakadni, szeretnének egy kis időt a családdal, a kikapcsolódással, elfoglaltságokkal stb. tölteni, de erre soha nincs lehetőségük. Bezzeg amikor itt volt a lezárás, akkor mindenki vadállat módjára verte a "ketrece" rácsát, és azt mondta, hogy az otthona egy börtön, ki akar menni, annak is örülne, ha dolgozhatna/iskolába járhatna, csak menni akar már.

2022. aug. 20. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam hasonlóan van, az előző karácsonyom szörnyű volt de még most sem rózsás a helyzet.. csupa rossz ért..


Egyébként szeretem a karácsonyt nagyon régebbi évekre visszamenőleg vannak szép emlékeim, de a tavalyi nagyon nem tartozik oda..

Mégis nagyon várom már a telet a hangulat a feeling ilyenkor beugrik az előző évek emlékei a halloween a falevelek hullása stb.. imádom az őszt utána alig várom a karácsonyt..


Aztán mikor lemegy a karácsonyosdi mindig a nyarat várom a nyaralás a strand

Sajnos a szar évem miatt idén nem jött össze csak 2 kis strandolás eddig..

De jövőre hátha :(

22/L

2022. aug. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2. vagyok.

Volt egy azt hiszem Orbit reklám, ami remekül bemutatta a helyzetet akkor, bár kicsit túlozva, de valami hasonló történt.

2022. aug. 21. 00:24
 5/9 A kérdező kommentje:

#3.

Nálam is hasonló, csak pont fordítva. :-D


Én ha az ősz/tél jön, tavaszt/nyarat akarok, ha a tavasz/nyár, akkor őszt/telet. XD

2022. aug. 21. 00:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valamilyen szinten normális

Ha hőség van azt mondjuk bár hűvös lenne ha tél van akkor bárcsak meleg lenne..

2022. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6.

Ahogy már írtam fordítva értem. Fáradt lehetsz. Tehát a hőségben annak örülnék, ha tovább tartana a hőség, a hidegben annak, ha a hideg tartana tovább. Szóval soha nem annak örülnék, ami épp következik.

2022. aug. 21. 00:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi már kicsit ősszefolynak a betük.. én akkor pont az ellenkező vagyok

Szerintem sok ilyen és sok olyan is van :)

2022. aug. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Igen, van más is így.
2022. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!