Kezdőoldal » Ünnepek » Farsang » Busójáráson szabad ilyet?

Busójáráson szabad ilyet?

Figyelt kérdés
Idén lesz harmadik éve, hogy beöltözünk busónak. Amikor van a hajós átkelés, ott van egy lezárt rész a tömegtől, oda a busók bemehetnek, vagy csak a bizonyos csoport tagjai? Illetve a vasárnapi napon a koporsóégetéskor a kompra felmehet bármelyik busó vagy csak akik a csoportba tartoznak?

jan. 26. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
De amúgy ezt miért nem a körülötted lévőktől kérdezed meg, akik jártasak is a témában? Szinte kizártnak tartom, hogy találnál itt a GYK-n olyat, aki ezzel tisztában van.
jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez az oldal nem azért jött létre, ha valaki nem tud valamit, akkor megkérdezze és választ kapjon olyantól, aki jártas a témában?

Nem tudom olyantól megkérdezni, mert nincsen sok ismerősöm, és akiket ismerek, ők sem tudják.

Miért lenne kizárt? Ahogy elnézem, van pár hasonló kérdés az oldalon, nyilván ők lehet, hogy tudják.

Ennyi erővel régészetről sem kérdezhetek, mert itt biztos nincsen régész?

Ahelyett, hogy továbbléptél volna, itt osztod az észt. Igazán szükségszerű volt, gratulálok! :)

jan. 26. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha igazi busó lennél, már tudnád. Próbálkozol, attól hogy szereztél,(esetleg) egy busó viseletet, még nem váltál busóvá. A sokacok nagyon vigyáznak erre a hagyományukra, bárki nem lehet busó. Ezt ki kell érdemelni.
jan. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

hát nem tudom, ha engem az érdekel, hogy egy adott rendezvényen egy elzárt helyre be szabad-e menni, és mi kell ahhoz hogy részt vehessek adott elemében a rendezvénynek, akkor én általában direkt a szervezőknek írok, nem az internetre posztolom vaktában a kis kérdéseimet, hogy hátha rátalál az illetékes...

amúgy a tömegrendezvény+hajóbemutató kombónál a válasz általában "nem", a víz azért ahhoz veszélyes üzem hogy minden jöttment ott bulikázzon vele bemondásra...

jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!