Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nagyszombat mennyire szigorú...

Nagyszombat mennyire szigorú böjti nap?

Figyelt kérdés
Nagypéntek a legszigorúbb, nagyszombat este pedig már lehet "lakomázni", mert feltámadt Krisztus. De akkor nagyszombat, sötétedés előtt, milyen kategóriában van? Ilyenkor a hagyomány szerint Jézus halottan feküdt a sírban. Egyszerű böjti nap vagy még mára is vonatkoznak a nagypénteki szigorú előírások?

2021. ápr. 3. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Pentekig tart a bojt

2021. ápr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyszombaton tudtommal még nem szabad húst enni, csak az esti mise után, mert akkor kezdődik a feltámadás. De ez mennyire szigorú? Olyan mint nagypénteken vagy olyan, mint bármely másik böjti napon?
2021. ápr. 3. 12:48
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Nincs semmilyen szabály nagyszombatra. Ettől függetlenül tarthatsz böjtöt, ha akarsz.


"A katolikus egyház a régebbi szigorú szabályokon mára enyhített: szigorú böjtöt hamvazószerdára és nagypéntekre ír elő (ekkor a 18 és 60 év közötti hívek a nap folyamán háromszor étkezhetnek, és egyszer lakhatnak jól), valamint ezeken a napokon és a nagyböjt többi péntekjén arra kéri 14 évnél idősebb tagjait, hogy ne fogyasszanak húst."

[link]

2021. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Érdekes... Én mindig is megtartottam az egész böjtöt, hamvazószerdától, nagyszombat estéjéig, vagyis húsvét előestéjéig. Ez szerint nem ettem semennyi húst sem a két ünnep között és hamvazószerdán, valamint nagypénteken tartottam szigorú böjtöt. 1-szer lakom jól és 3-szor eszem. Nagypénteken általában szoktam tartani egy szigorú kenyér-víz böjtöt is.
2021. ápr. 3. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!