Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mik a szokások nálatok húsvétk...

Mik a szokások nálatok húsvétkor? Hogy ünnepeltek?

Figyelt kérdés

Milyen szokásaitok vannak a családban? Hogy ünneplitek ezt az ünnepet?


Áldott, békés, boldog, szent, meghitt húsvéti ünnepeket mindenkinek! :-)



2022. ápr. 17. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Reggel tojásvadászat a kertben, közben nyuszisimogatás.

Közös családi reggeli-sonka, tojás, friss zöldség, házi kalács.

Után a szüleimnél családi összejövetel, nyuszival, újabb tojásvadászattal.

Ebéd, mindenféle földi jóval.

Süti hegyek.

Beszélgetünk, pihenünk, játszunk, mivel messze lakunk egymástól, a gyerekek ilyenkor locsolkodnak

2022. ápr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk kellemes, nyugodt légkör van végre! Nincs túlhajszoltság, hivatali tennivalók végeláthatatlan sokasága.


Mivel az elmúlt két évben COVID vészhelyzet volt és elmaradtak mindenféle társasági események, így kicsit megint újdonságnak számítanak húsvéti szokások, azok felelevenítése.


Vadiúj tapasztalat: a szomszédságainkban BÉKE, DERŰ ÉS NYUGALOM(!) van! Óvodáskorú kisgyerekek vannak a házban, van gyerekkacaj, gügyögés. Színt visznek bájos ártatlanságukkal a megfáradt, keresztjüket a hétköznapokban hordozni kényszerülő idősebb felnőtt lakosságnak.

2022. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valaki böjtöl még?
2022. ápr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3.

Én igen. Nem ettem és ittam húst, tojást, tejet, édeset és alkoholosat negyven napig. Természetesen ez csak a lemondás. A böjt sokkal többről szól.

2022. ápr. 19. 17:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit szabad ilyenkor inni?Enni egyáltalán nem lehet?Hogyan szoktatod hozzá magadat?
2022. ápr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5.

Növényi eredetűt bármit, ami nem édes és ünnepélyes. Én tejtermékek közül sajtot, meg tofut ettem, bár egyes tanítási irányzatok szerint azt sem szabad.


Sehogy. Nem ettem és kész. Miért kellene hozzászoktatni? A böjt lényege a kísértések és a vágyak legyűrése. Annak a "böjti" lemondásnak semmi értelme, hogy nem eszel cukrosat, úgy, hogy amúgy a doki meg is tiltotta neked, ezért amúgy sem eszel.

2022. ápr. 19. 19:09
 7/10 anonim ***** válasza:
A keresztszüleim tartják a böjtöt.
2022. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sose bojtoltem meg,de szeretnek. Sajnos konnyen leesik a cukrom,ezert valami fokozatossagot kell akkor alkalmazzak. :(
2022. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8.

Természetesen vannak rá eszközök. Először abbahagyod az édeset, majd a tojást, majd a tejet és végül a húst. Meg persze pótolni is kell a tápanyagokat! Az állati eredetű ételek legjobb pótlói a gomba, a szója, a zöldborsó, a bab stb.

2022. ápr. 19. 21:14
 10/10 anonim válasza:
Csak a főtt tojás-sonka kombós reggeli van, kis asztali dekor, ezen kívül ugyanolyan mint minden más hétvége. Ha jó az idő szabadtéri programot szervezünk. Amikor kicsik voltunk tesómmal csináltunk nyuszifészket, szüleink pedig édességvadászatot a kertben.
2022. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!