Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nagypéntektől kezdve mit...

Nagypéntektől kezdve mit főztök a húsvéti időszakban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 24. 07:17
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
A 10/10-eshez hasonlót főzünk mi is (mint a katolikusok legnagyobb ünnepén). S igen, ünnep, mindenkinek. Az ateisták ünnepeljék a tavasz köszöntét!
2023. márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Szinte alig válaszolt valaki a kérdésre..

Pénteken valami egyszerű, sajtos-tejfölös tészt pl.

Szombat napközben még szintén semmi különös, este a kalsszikus sonka-tojás-torma stb.

Vasárnap nagycsaládi változó bárány-birka/marhapofa, mindent bele


Nekem a Húsvét többet jelent mint a Karácsony, pedig nem vagyok túl vallásos.

2023. márc. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 benboglar válasza:
70%
Nem érdekel a böjt, nem vagyunk vallásosak. Pénteken megfőzöm a töltött káposztát,mert mindenki imádja - teszek bele füstölt tarját is. Szombaton egy kicsit sütök süteményt, vasárnap húsleves töltelékkel, amit kivéve majd megpirítok.Remek felszeletelve a főtt tarjával. Szoktam sajtos rántott csirke mellet,kolbásszal töltött sertéskarajt készíteni édesburgonyával. Hétfőre készül még ezekből a hidegtál főtt tojással és rengeteg zöld-félével-salátával,paradicsommal,uborkával közte a főtt tarja esetleg még sült kolbász is. Jó étvágyat és kellemes ünnepet!
2023. márc. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és kellemes ünnepet mindenkinek!
2023. márc. 28. 15:22
 15/19 NTBS ***** válasza:
100%
Húsleves, töltött káposzta, sonka.
2023. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Zsuzs-Muzs válasza:
88%

Péntek délre rizses lecsó, vagy tojásos lecsó.

Szombat délre gombapaprikás(tejfölös gomba) nokedli, vacsira: sonka+tojás+torma+ franciasali.

Vasárnap délre húsleves+ rántott sajt + borzoska csirkemell csíkok némi sült krumplival + savanyúsággal.

Hétfőn az előző napi húsleves + tejszínes-mustáros szószos sertésborda rizi-bizivel.

Jó lehet pénteken egy gyümölcstorta sütés szombatra és vasárnap egy almáspite sütés hétfőre a locsolkodóknak, vagy valami sós, amit akár venni is lehet.

2023. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
80%
Jézusom, locsolkodók :D be sem engedek senkit.
2023. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagypéntek: kenyér, víz, semmi egyéb, ez is csak egyszer, plusz még kétszer egy-egy falat.


Nagyszombat: hagyományos nagyböjti (nem tojás, tej, hús, édesség, alkoholos).


Húsvétvasárnap: húsleves, különböző kalácsok, többfajta báránysült, torma, tojás, sonka, torta, bejgli és még egy sütemény volt stb.


Húsvéthétfőtől fehérvasárnapig, tehát húsvét nyolcadában kb. ugyanez.


De egyébként általában a húsvéti ételeket nagypénteken és nagyszombaton készítjük el, viszont csak húsvét előestéjén eszünk belőlük.

2023. ápr. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

18. vagyok.

Idén gondolkodtam a kovásztalan kenyéren is, de inkább végül hanyagoltam, és elvetettem az ötletet.

2023. ápr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!