Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Testvér fiainak mennyi pénzt...

Testvér fiainak mennyi pénzt adnátok húsvétra?Tudom,függ a prnztarcánktõl,szokásainkat stb,de mégis mennyit adtok fejenkent?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 5. 15:23
1 2
 11/19 NTBS ***** válasza:
72%
5-10000 FT max.
2023. ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
88%
Max egy ötezrest más helyében. Nálunk nem szokás pénzt adni. Nyuszi csomag az ajándék.
2023. ápr. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%
Gondoltam, hogy locsolkodásért, de ez a világ legnagyobb faxsága. Lesz merszetek a kislányok szemébe nézni? 20 éve is ez volt, unokatesóm összelocsolt egy huszast, én meg kaptam két olvadt csokitojást.
2023. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%

Hát igen, micsoda szexista szokás, hogy a fiúk ilyenkor kapnak valamit. Bezzeg nő napkor, anyák napjakor olyan csend van... Azzal semmi baj nincs, ha a lányok/nők kapnak valamit. Meg lássuk be a valentin nap is inkább ide tartozik.

Tényleg nem értem, hogy mit kell állandóan háborogni a nemek miatt. Miért kell azt sajnálni, ha pl egy kisfiú elmegy locsolkodni és kap cserébe valamit?? Őszintén nekem ez volt az egyik kedvenc ünnepem amikor kicsi voltam. A karácsony a szeretet ünnepe, ami annyiban nyílvánul meg, hogy a közeli családdal töltöd, meg ajádékozás megy. Nem tudom, hogy ez mitől olyan meghitt ünnep. Húsvétkor viszont annyit láttam, hogy körbejártuk a rokonokat, barátokat, közeli ismerősöket. Mindenhol mondtam verset, nevetgéltünk, jól éreztük magunkat. Nem is arról van szó, hogy kaptam pl kinder tojást (amit otthon a nővéremmel feleztünk), hanem arról hogy tényleg akkor olyan sok ember arcára csaltunk mosolyt. Nem volt kötelező menni.

Most is szoktunk járni, de már inkább szűkebb körben és nem is kapok semmit, de nem is azért megyek. Tényleg nem tudom hogy jön ide a nemek harca meg a szexizmus.

2023. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
85%
Azért vicces, gyengébbek kedvéért leírtam, hogy a locsolkodásért kapják, ahol kapnak. Jól lepontozott a sok idióta, holott NEM azt írtam, hogy egyet értek vele. Ismétlem, kB lesz@rom, hála az égnek nincs fiú a rokonságban, mondjuk tőlem leshetné is, max egy csokitojás.
2023. ápr. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Nőnapkor max agy virágot kapunk, ami két nap alatt elhervad. Ha a giúk csokitojást kapnának, azzal semmi bajom nem lenne. De pénzt kapnak, és jó sokat.
2023. ápr. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk csak fiúk vannak a családban, nincs konfliktus a locsolopenzbol
2023. ápr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten undorítónak tartom a pénzosztást. Emlékszem gyerekként is, mindig csomó időt töltöttünk tojásfestéssel stb. Azt osztotta a nagyim, mellé párszáz forintokat (ez kb 20 éve volt, nem mostanában), aki közelebb állt a családhoz, annak csokitojás is, meg 1-2ezer Ft.


Én nem vagyok korán kelő típus, de voltak srácok a környéken, akik korán kezdték a locsolkodást. Úgy volt a lakás, hogy a szobám mellett mentek el kifele. Jöttek, locsoltak, nagyim fogadta őket, tojás, párszáz forint, sziasztok.

Kifele menet meg hallottam, hogy gusztustalan stílusban megszólták a nagyimat, mindenféle jelzőkkel illetve őt, hogy a szar tojás, meg csak ennyi a pénz (előbbit szét is dobálták, taposták a kapu előtt... az is jól esett, miután csomót dolgoztam velük, akkor mondja azt, hogy köszöni, nem kéri).

Azért basszus, ez egy gesztus, nem az én dolgom az, hogy a környék srácainak egy havi fizetést álljak. Szóval nem, nem jár a pénz a locsolásért, azóta elvből nem is adok senkinek, örüljön a tojásnak. Ez a jelkép a dolog lényege, ahogy nőnapkor is a szottyadt virág, nem a drága ajándék.

2023. ápr. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk minden gyerek kap pénzt, nemtől függetlenül. Sosem hallottam még olyanról, hogy csak a fiúk kapnának. Mondjuk itt nem locsolásért jár, hanem ajándékba, húsveti ajándékként, a már nem kicsi gyerekeknek. Akinek már nem kell játék, az pénzt kap ajándékba a csoki mellé. A locsolkodás már nagyon ritka.
2023. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!