Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Miért kell már szombaton, sőt...

Miért kell már szombaton, sőt pénteken húsvéti jókívánságokat írni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 8. 21:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
62%

#10.

Milyen jó, hogy a húsvét zsidó eredetű. XD A húsvét a mai napig a pészahot követő vasárnap van, mivel fontosnak tartotta az egyház teológiailag, hogy minden évben vasárnap legyen az ünnep, ezért betoldotta, és nem pusztán a pészahhal egy időben ünnepli. A pészah a tavaszi nap-éjegyenlőséget követő első holdtölte, ami a zsidó naptár szerint niszán hónap 14-21. Már nagyon régóta ünneplik ezt az ünnepet a zsidók, nyilván főként és elsősorban a kivonulás ünnepeként, de valószínűleg létezett már korábban is nomád hálaadó ünnepként a héberek körében. Az Exsultet szerint az angyalok kürtökkel ünneplik azt az éjszakát amely tanúja volt a zsidók kivonulásának és a Nád-tengeren való átkelésének, illetve Jézus feltámadásának. Nem tudják ki írta, de az egyik legszentebb keresztény ének, és olyan igaz tanítóknak tulajdonítják, mint Szt. Ágoston és Szt. Ambrus.


A tojás része volt már a zsidóknak megparancsolt pászkavacsorának is, a festése pedig egy iráni, egy Istent imádó, dualista vallásból, a zoroasztrianizmusból származik. Ők ekkor ünneplik norúz ünnepét, amikor tojásokat írnak és festenek. Ez az ünnep az egész perzsa világban a világi újév dátuma is, viszont a keresztények nem ünnepelhették, mivel a nagyböjt idejére esett, ezért a perzsa, illetve mezopotámiai keresztények húsvétkor kezdték el a szokást gyakorolni.


A nyuszi először 1680 körül szerepel először a húsvéti szimbólumok között, akkor is csak néhány faluban, német területeken. Szóval alávalóan torzítotok és kegyetlenül hazudtok, ha azt állítjátok, hogy a nyusziból származik a húsvét, mivel utóbbi előbbi nélkül bő másfél évezredig megvolt. Eredete ismeretlen, de valószínűleg kapcsolatban van a tavasszal és a termékenységgel, más elképzelések szerint félrefordítás kapcsán került az ünnephez. A locsolkodás szintén csak Középkelet-Európában szokás, ennek ráadásul keresztény vonatkozása is van a néprajzkutatók szerint (nagyszombat este megáldják a vizet), bár főként a termékenységgel kapcsolódik össze a népi hiedelmekben. A mai napig csak ezen a területen gyakorolják, sehol máshol a világban. Szóval kegyetlenül hazudsz!


Amúgy Jehova Tanúja vagy?

2023. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen szavamat sem tudtad cáfolni, ha pedig tudtad volna értelmezni amit írtam, akkor full szükségtelen lett volna megírni ezt a hatalmas monológot.


Ha az írásomban a húsvét környezetében levő vesszőt figyelembe vetted volna, akkor még az “ünnep” zsidó voltára sem lett volna szükséges kitérned.

2023. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
62%

#12.

A keresztények már legkésőbb (!) (tehát lehet, sőt valószínű, hogy korábban is, de a II. században van rá először biztos bizonyíték) ünnepelték már a húsvétot. Nyilván tudták mit csinálnak.


Az nem érv, hogy Jézus nem kérte.


Miért, a házassági évfordulót, amit tartotok, azt kérte? Nem.


Szerintem az a gondja a húsvéttal a Jehova Tanúi vezéreinek (akik úgy fordítottak Bibliát, hogy nem is tudnak héberül, meg görögül), hogy nem a a nem-tanú ismerősökkel is együtt ünnepelnék a tagok. Ezt meg csak nem engedhetik...

2023. ápr. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!