Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Örültök, hogy végre piros...

Örültök, hogy végre piros betűs ünnep lett a bolondok napja?

Figyelt kérdés

márc. 25. 15:27
1 2
 11/14 Darius- ***** válasza:
Igen. Már ki is agyaltam kivel mit fogok csinálni. Nem fogják szárazon megúszni.
márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor idén bolond nyuszi fog jönni :)
márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ne búsulj, kérdező, lesz még bolond húsvét.
márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Idén is a húsvét piros betűs ünnep. A húsvétból is két nap, a húsvétvasárnap és a húsvéthétfő munkaszüneti nap.


A húsvét mozgó ünnep, aminek a kiszámítása a luniszoláris zsidó naptár metódusát és mozgását követi. A szoláris Gergely-naptárban így húsvét dátuma a tavaszi nap-éjegyenlőséget követő első holdtölte utáni vasárnap, ebből fakadóan a Gergely-naptárban ez mozgó ünnep, aminek a dátumát a csillagászok, egyházi személyek stb. ki tudják számolni. Legkorábban március 22-én, legkésőbb április 25-én lehet, tehát több mint egy hónap eltérés lehet a dátumban a különböző években. Idén márc. 31. lett húsvét és az ezt követő nyolc nap húsvét nyolcada, amiből húsvéthétfő, ami ebben az évben április 1-re esett szintén munkaszüneti nap. Április 1. pedig történetesen a bolondok napja is.


Szóval szó sem volt arról, hogy munkaszüneti nappá lett volna téve, bár ami azt illeti... Lehet, hogy jól jönne egy ünnep, ami az ország nagy részét érinti. XD Egyébként értem a viccet.

ápr. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!