Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Milyen volt gyerekkorodban a...

Milyen volt gyerekkorodban a húsvét és késôbb hogyan változott?

Figyelt kérdés
lány voltam,voltak húsvéti műsorok a tv- ben,csinosan öltöztünk,mert a faluban jöttek a fiúgyerekek locsolkodni,csokitojást meg 100-200 ft- ot osztogattunk, tök jó volt.kb 7-8 gyerek jött. persze kuzinom fiú többezret gyűjtött,de persze így is jó volt :p szüleim tesóihoz( unokatesóimhoz) is mentünk,de nem minden évben. tizenévesen csak 3 haverom járt locsolni,ők leültek beszélgetni is,enni- inni,férjem lett,és két fiam,városban élünk,nem tartunk locsolkodást,tesókkal évi egyszer talizunk,de nem ilyenkor. neked milyen emlékek vannak és hogyan változott életedben a húsvét?
ápr. 2. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Anno:

Soha vagy csak régen látott rokonok jöttek felzabálni mindent, akik arról panaszkodtak, hogy ki kell engedni a nadrágszíjat, mert már nem fér beléjük több kaja, annyi helyen jártak már, de azért elpusztítottak inkább mindent csak hogy nekünk ne maradjon.


Most:

Amióta meghaltak, már nem jönnek.

ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó emlékek kötnek hozzá kisgyerekként mentünk locsolkodni meg most is szevasz
ápr. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mióta emlékszem rá, azóta gyűlöltem a húsvétot. Hogy jönnek, meglocsolnak, meg kell őket vendégelni, szép ruhába öltözni... a f@szom a harmincféle büdös kölnibe meg a részeg köcsögökbe, akik azt hiszik, hogy ők mennyire viccesek.


10 éves koromban taktikát változtattam, addig csak nyígtam anyáméknak, hogy zárjuk be az ajtót és ne engedjünk be senkit. De 10 évesen leléptem otthonról.


Ma már elviselem a húsvétot, bár ehhez külföldre kellett költözöm.

ápr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2- es azért bővebben is mesélhettél volna :D kihez jártok? szomszédokhoz ismerősökhöz? egyedül vagy haverral? bicajjal ? hány emberhez és miket kapsz? dumáltok is esztek isztok vagy nem? rokonokhoz is jártok?
ápr. 2. 23:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ronda szőrös, ráncos öregasszonyokat kellett csókolgatni. Gyűlölöm a húsvétot.
ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A húsvétot akkoriban falun töltöttem a nagymamáméknál, mert akkor volt a tavaszi szünet is, akkor pedig örültem, ha a Mamáéknál "nyaralhatok" kicsit. Jó volt, hangulatos volt, kis csendes falu... Hétfőn jöttek locsolni az utcában lakó fiúk (csak olyan jött, aki ismert), csokitojást kaptak és házi sütivel lettek megkínálva, nem volt pénzezés.

(Sokkal jobb volt, mint a szüleimnél a feszült légkör és anyám savanyú képe).

ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban mindig elcseszte a tavaszi szünetemet ez a hülyeség. Fel kellett kelni ugyanúgy 7-kor, kiöltözni és ülni egész nap míg a sok részeg rokon meg ismerős felsorakozott, tölteni nekik a páleszt, hagyni, hogy a sok büdös pacsuli szarral fújkodjanak, elviselni az alpári poénokat meg a szexuális megjegyzéseiket. Előtte való napokon meg sikálni reggeltől estig, nehogy egy porszemet észrevegyen majd a hullarészeg utcabeli Sanyi bácsi aki annyira bunkó volt, hogy a sáros gumicsizmával trappolt be a szőnyegre.

Tinikoromban utóbbiak megszaporodtak és már nagyon elegem volt, mígnem egyik alkalommal el kellett utaznunk és végre volt egy nyugodt húsvétunk. Elég későn de anyámnak is leesett, hogy ezt nem kötelező csinálni, így a további években azt hazudtuk, hogy nem leszünk otthon és elbújtunk. Szerencsére egy idő után elkoptak, az öreg alkeszek meghaltak, a fiatalabbak meg nem jöttek mert nem kaptak pénzt.

Mióta nem lakom otthon, egyáltalán nem fordítok figyelmet a húsvétra, kb. tudom hogy szabadnap és annyi. Kifejezetten nem ünneplünk semmi ilyesmit és ez nekünk így tök jó, nyugalmas.

ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Régen: Vasárnap átjöttek Keresztanyámék, ő meg nagyanyám elmentek templomba, mi az unokatesókkal játszottunk addig. Hétfőn redőny lehúz, kapu bezár, senkinek se vagyunk otthon.


Most: Vasárnap redőny lehúz, kapu bezár, senkinek se vagyunk otthon. Pihenünk, eszünk, ennyi.

ápr. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gyerek koromban -jó régen volt- falun többen végigjártuk az összes közeli és távoli ismerőst, mindenütt festett tojást kaptunk. Aztán versenyeztünk, hogy kinek a tojása nem törik el, ha összeütjük.


Volt, aki csalt fatojással, más meg főtlen tojást kapott, akkor volt mit nevetni -kivéve ha záp volt...

ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem sokat változott. Nálunk ez alapvetően vallási ünnep, így ez nem változik. Húsvéthétfőn gyerekkoromban is csak családtagok, illetve néhány nagyon közeli barát locsolt meg. Nem volt itt 70 ember... Annyi különbség van, hogy közülük páran már nem élnek, így valamivel kevesebben locsolnak meg.

Illetve gyerekkoromban húsvétkor jött a "nyuszi" a kertbe és kerestem kint az elrejtett csokitojásokat.

ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!