Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit főzzek, süssek, ami hamar...

Mit főzzek, süssek, ami hamar meg van és finom?

Figyelt kérdés

Nem akarok Húsvétkor a konyhában lenni,arra gondoltam,hogy valami egyszerű,de finom sütit készítünk a lányaimmal,ha lehet valami olyan sütireceptnek is örülnék,amit nem kell sütni :)

Meg valami kiadós ebédet is kellene főznöm,de mit?

Vendégek nem jönnek ebédre,de locsolókat várunk.

Locsolóknak csak tojást adjunk?

Én nem vagyok a pénz híve.


2014. ápr. 14. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

- pogácsa

-10 perces mikrós süti

mindkettő hamar kész van, és finom


Ha mennek locsolkodni akkor a fiatalabb fiúk csokit, tojást, kis pénzt kapnak (végül a húsvéti locsolkodás célja a fiúknál ma már a pénz)

A férfiak kis ételt, és italt kapnak.

2014. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gesztenyés torta:

Az alapja darált kakaós keksz olvasztott vajjal. (egy csomag győri édes, vaj kb. 7 dkg)

A krém: egy gesztenyepüré összetörve, kikeverve egy kis doboz mascarponéval. (25-25 dkg)

Teteje tetszés szerint díszíthető: kakaópor vagy tortadara vagy csokiforgács.

Ez egy kis tortaformára elég, ha nagyot szeretnél, akkor duplázni kell a mennyiségeket.

Lehet hasonlót csokikrémmel: mascarpone + egy tábla olvasztott csoki + 200 ml tejszín felverve

Locsolóknak csokitojást adnék. Gondolom egy sima tojással nem tudnak sok mindent kezdeni, hacsak nem valami nagyon szép mestermű :)

2014. ápr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
35%
Lehet, hogy én lakok nemmegfelelő környéken, de a húsvéti menü errefelé kizárólag hideg: sonka, főttojás, pirosarany a főttojáson, kolbász, kenyér. Meg csokitojás a műsorokért. Hát ezekkel nem sok munka van.. Egyébként aranyrudat is adhattok a tojás mellé. Az mégsem pénz, de vastagon gesztus.
2014. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Az en volt fonokom pl egy szal narciszt adott a locsolkodoknak a tojas melle....


Utolso, en pl nem szeretem se a sonkat, se a fott tojast, de ha szeretnem se ohajtanam egesz nap azt enni, kellene valami normalis ebed is.

2014. ápr. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!