Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Valaki leírná nekem hogy az...

Valaki leírná nekem hogy az USA-ban hogy ünneplik a húsvétot?

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi hogy milyen szokásaik vannak

2015. márc. 29. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
New Yorkról van tapasztalatom, szinte minden munkáltató, cégtulaj stb zsidó, tehát kb sehogy nem ünneplik a husvétot... ugyan olyan hétfô mint a többi...
2015. márc. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első: a keresztény húsvétot nem ünneplik a zsidók Amerikában. De a zsidóknak is most van a "húsvétjuk", azt pedig nagyon is ünneplik. A pincétől a padlásig mindent, még a gyerekjátékokat is tisztára súrolják.
2015. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
valami olyasmi tradíció van mint pl nálunk a locsolás vagy az angoloknál a tojásgurítás?
2015. márc. 30. 19:30
 4/6 A kérdező kommentje:
esetleg festenek tojást vagy valami?
2015. márc. 30. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

ahogy észrevettem ott, mivel annyi féle kultúra van összezsúfolva abban a városban, igazából csak azokat az ünnepeket tartják meg nagy tömegek, amik "bulik"...

esetleg eldugnak csokitojást parkokban és azt keresik a gyerekek, ilyen van, de locsolás az nincs.

2015. márc. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csak megerositeni tudom, amit a tobbiek irtak. Egy nagy cegnek dolgozom, a vezeto beosztasban levok mind zsidok igy nem tartjak es nem is adjak meg unnepnek a husvetot.

Rengeteg nacio van mindenfele elkorcsult vallasi szokasokkal, ugyhogy ami egyik csalad unneplesi szokasaira igaz, az a masikra egyaltalan nem. Vagyis itt nincs olyan, hogy bemesz pl. egy faluba otthon es nagy valoszinuseggel 85%a az embereknek locsol meg tojast fest meg stb.

Diszeket kiraknak, csokit adnak a gyerekeknek, es akinek van haza (kerttel) az meg el is dugja itt ott az ajandekot, de nagyon ritka.

2015. márc. 31. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!