Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nálatok a Húsvét vagy Karácson...

Nálatok a Húsvét vagy Karácsony a kedvenc ünnep?

Figyelt kérdés
Nálam a Húsvét, sokan kacagnak rajtam, de gyermekkorom óta a Húsvét a kedves és szebb ünnep... Reggelente friss levegő, madárcsicsergés, élő természet. Ilyenkor mindig eljárok a templomba is, és úgy érzem, hogy lelkileg jobban feltöltődöm, mint Karácsonykor.
2016. márc. 29. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szeretem a karácsonyban,ami megelőzi. :) Mert abnan a rossz időben kell valami,ami tartja az emberben a lelket. Pl a vásárok,kivilágítások,hangulat. A tavaszt meg alapból is szeretném,ünnep nélkül is. Szerintem mindkettőben meg lehet találni a jót,mivel nem egyidőnen van lehet egyformán szeretni mindkettőt. :)
2016. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Március 15. !
2016. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A Karácsonyt jobban szeretem.
2016. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Karácsony. :) De azért a húsvétot is szeretem. :)
2016. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Húsvét, bár mindkét ünnepet nagyon szeretem. Nálunk szerencsére még rendesen ünneplik a húsvétot. Vasárnap otthon, családi körben, hétfőn délelőtt pedig a locsolkodás. Már ebből kinőttem picit, hozzánk már csak rokonok jönnek, de még mindig szeretem nézni, amikor fiatalabb fiúk csapatban járják az utcát, hogy a nekik tetsző lányokat meglocsolhassák. Mind a fiúk, mind a lányok poénnak fogják fel, sokan még a szódához is visszatértek. :)

Mondjuk nálunk a Május elseje is hasonló, csak akkor hajnalban járnak fát állítani, orgonával feldíszíteni a házat. Azon is mai napig sokat nevetünk apukámmal, ő még direkt erre a célra ültetett egy orgonabokrot a kerítés mellé, hogy tudjanak honnan "lopni" a fiúk, ő meg lesi őket az ablakból éjszaka, néha biztatja is őket, hogy vigyenek még nyugodtan.

2016. márc. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a karácsony.


És az ünnepek kisbetűvel írandóak a magyar helyesírás szerint.

2016. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem talán a purim -zsidó vagyok-.
2016. márc. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Húsvét. Miért? Többet szoktam főzni, Karácsonykor inkább többet sütök. És jobban szeretek főzni
2016. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a halloween
2016. márc. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Advent.
2016. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!