Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Fiúk! Ti szoktatok húsvétkor...

Fiúk! Ti szoktatok húsvétkor az osztályban locsolkodni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 2. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én például nem, mert az osztályban csak muszlim lányok vannak és nem tudom hogyan reagálnának rá :D

De általános nagy részét még Magyarországon végeztem, és ott sosem locsolkodtunk húsvétkor. Meg húsvétkor nem szokott iskola lenni amúgy sem, szóval felejtős. Vagy az iskola utolsó tanítási napját meg korainak érezném locsolkodni. A házukra meg nem mennék, mert azthinnék zaklatnám.

2017. ápr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéljetek a lányokkal, hogy ők mit szeretnének. Ha a fiúk locsolnak, akkor rendszerint a lányok is készülnek valamivel (csoki pl.).


Érdemes megegyezni, hogy mivel locsolkodjatok -- javaslom a parfümösüvegbe töltött vizet. Így elkerülitek, hogy minden lányon 15-20féle parfüm legyen, szerintem értékelnék.

2017. ápr. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor az az átkos rendszer ebben jobb volt.


Mert a 60-as években még tudtuk, hogy ki hol lakik az osztályból, ha beteg volt, a tanárok elküldték a leckét a betegekhez. Nem mindenki mindenkihez, de sokan jöttek locsolni. Az osztályból is 5-6-7 fiú, a szomszédok fiai is, a szülők munkatársainak a fiai is. 30 pirostojás minimum kellett.


És meglocsoltál az anyut is meg a mamát is, tőlük süteményt kaptak -zserbót, pl.-, később kis csokinyuszikat.


Azok is meglocsoltak, akik az anyut jöttek locsolni, de a felnőttek alkoholt kaptak. Délután, már volt, aki kapatosan érkezett.


Szerintem kár védekezni, annál jobb, minél büdösebb lesz az ember húsvét hétfőn. Ugyis csak egyszer van egy évben!

2017. ápr. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Hát, az egyik osztálytársam rendszeresen jön locsolni, csak mert így megőrzi a hagyományt, meg a pénz miatt is. Más osztálytársam nem szokott jönni, lusták kikelni az ágyból. Egy-két ismerősünk jön évről évre, sajnos fogynak, így legalább csak 4-5 illat van rajtunk, és a tojás is kevésbé fogy.

(Amúgy Karácsonytól már nem osztálytársam.)

2017. ápr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. ápr. 4. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!