Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mely napok lesznek most...

Mely napok lesznek most ünnepnapok a húsvét miatt?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 8. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

14-e péntek, Nagypéntek

16-a Húsvét vasárnap

17-e Húsvét hétfő

2017. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból kérdezed?

Munkaügyi? Közlekedési? Kereskedelmi nyitvatartási? Vagy más?


A Munka Törvénykönyve szerint: „Munkaszüneti nap: január 1., március 15., nagypéntek, húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25-26.” ← 102. § (1)

[link]


A MÁV közleménye szerint: „Április 13-án a pénteki, 14-én a szombati, 15-én és 16-án az ünnepnapi, 17-én a vasárnapi, 18-án a szokásos munkanapi menetrend szerint közlekednek a vonatok.”

[link]


A VOLÁN-nál a regionális VOLÁN honlapokon lehet megnézni; ott a VOLÁN által működtetett helyi közlekedési rendet is közlik. (DAKK, DDKK, EMKK, ENYKK, KMKK, KNYKK, VOLÁNBUSZ).

Pl.: DAKK [link]

Pl.: ENYKK [link]

A helyi önkormányzatok által működtetett közlekedési cégeknél (Budapest, Miskolc, Pécs, Szeged stb.) a honlapjaikon lehet megnézni.


Az üzletek április 14-én, 16-án, 17-én zárva lesznek; csak azok nyithatnak ki, ahol a tulajdonos, vagy családtagja fog dolgozni. De, például, a vendéglátó- és szórakozóhelyek, benzinkutak, virág- és újságárusok, ajándéküzletek, busz- és vonatállomások, repülőterek üzletei nyitva lehetnek.

2017. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi

alapvetően csak a munka érdekelt de a többi is hasznos.

2017. ápr. 8. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Munka szempontjából, a Munka Törvénykönyve (továbbiakban MT) szerint:


► 2017. április 14., péntek: munkaszüneti nap. /MT 102. § (1)/


► 2017. április 15., szombat: heti pihenőnap. /MT 105. §/


► 2017. április 16., vasárnap:

- az általános munkarend szerint dolgozóknak heti pihenőnap. /MT 105. §/

- akik e napon munkát végeznek, számukra a munkaszüneti napra vonatkozó beosztási szabályokat kell megfelelően alkalmazni /MT 102. § (4)/, és száz százalék bérpótlék jár /MT 140. § (3)/.


► 2017. április 17., hétfő: munkaszüneti nap. /MT 102. § (1)/

2017. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!