Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Lányok! Fogadtok Húsvét...

Lányok! Fogadtok Húsvét hétfőn locsolókat?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon szép ünnep a Húsvét, én gyerekkoromban nagyon szerettem, részben a locsolás miatt is. Már előre elterveztem, hogy mit fogok venni a keresetemből és, hogy kit fogok meglocsolni. Lányok, Ti fogtok vendégeket fogadni? Légyszi indokoljàtok meg a válaszaitokat. 34/F

2019. ápr. 18. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem fogok. Már gyerekként se értettem ezt az egészet... Megalázva éreztem magamat mindig is, nem értettem, hogy miért kell a fiúknak azért fizetnem tojással, édeséggel, pénzzel, mert leöntött a büdös kölnijével. Azokat a lányokat meg iszonyatosan sajnáltam, akik nem csak kölnit kaptak a nyakukba, hanem konkrétan a fejükbe húztak egy vödör vízet... És mi nem adhatjuk ezt vissza, mi nem kaphatunk se pénzt, se tojást, se csokit csak azért, mert nekünk pncink van. :(


Szr dolog. Én a nap végén ott állok megalázva, vizesen, büdösen, a fiúk meg ott röhögnek, markukban egy csomó pénzzel és egy halom kindertojással.


A "meglocsollak, nehogy elhervadj!" szövegről pedig mindig egy bukake jelenet ugrik be...


Marha szép ünnep, valóban... Remélem nagyon hamar kikopik ez a locsolkodás dolog... Pflej.

2019. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadok és nem szeretem pedig falun élek. De itt locsolkodni már csak a c osztály jár. Pénzért persze.

Gyerekkoromban irigykedve néztem azokat a lányokat akiket szóda vizzel meglocsoltak. Szünet utáb bejöttek a suliba menő fiúk, de még a nem menők is szódásüveggel és a csinos, nagyszájú lányokat megkergették és megöntözték. Szerettem volna közéjük tartozni. De hozzám nem jött senki csak 2 unkatestvér akiknek a zsebét tömnöm kellett pénzzel, a hasát pedig süteménnyel. Aztán néha jöttek apu alkoholista haverjai, őket pálinkával itatni kellett. Áh nem kell ez nekem. Van egy pici fiam de őt sem fogom engedni locsolkodni. A nővérét és engem locsoljon meg, utánna kimegyünk az udvarra tojást keresni és a húsvétról ennyit.

2019. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

Kiskoromban utáltam mert nap végére tiszta büdös lettem és ezerszer kellett hajat mosni. Szerintem elég a jelképes vizes pici spricc is. Ott rontották el a pasik, hogy átment a dolog korai alkoholizálásba, és a pénz lett a lényeg. Sosem felejtem el, amikor megtaláltam kislányként a nagy gonddal festett pirostojást szétplaccsanva a ház előtt az árokban.

Mindig irigyeltem azokat a helyeket, ahol a tinilányokat józan, többtagú, kiöltözött, gitáros fiúcsapat locsolta meg. Szép az ilyen dolog. Szép igényes verssel.

2019. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Én sem szeretem a locsolkodást. Én is megalázva éreztem magam, hogy nekem minden női rokon és ismerős előtt verset kell mondanom egyesével, annyira taszító volt számomra ez, de engem sajnos kötelezett az apám, mert neki is menni kellett gyerekkorában. Én sose fogom a fiamat kötelezni erre, csak megkérdezem lenne-e kedve hozzá. 19/f
2019. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sosem szerettem és máig sem szeretem. Gyerekkoromban kimondottan kellemetlenül éreztem magam. Nagyon sokan jöttek, és szerencsére vödörrel nem kaptam évről évre jobban forgatták a szemüket a locsolók amikor nem pénzt adtam nekik. Aztán persze egyre kevesebben lettek, mert ugye a tojás és a csoki meg a párszázas nem volt elég hanem több kellett.

18 felett pedig alig volt locsoló aki nem seggreszegen állított be hozzánk.

Úgyhogy nem lett a húsvét a szívem csücske.

2019. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szép ünnep az igaz de nem szeretem a locsolást.
2019. ápr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Családi összejövetelen megengedem az unokatesómnak, de ennyi.

Az első hozzászóló tökéletesen leírta az indoklást.

2019. ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem csak én vagyok olyan összeférhetetlen, aki rühelli a locsolkodást. Nem szerettem gyerekkoromban sem, pont azért, amit az előttem szólók részleteztek. Megalázó, na.

Felnőttként hál'Istennek nem nagyon van már locsolóm, max. a testvéremék jönnek át, az ő óvodás kisfiának nyilván megengedem hogy locsoljon, ajándékot is kap, na de ezt teljesen más, mint amikor boldog-boldogtalan jött pénzért meg alkoholért locsolni.

2019. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy.

Mindig is utáltam. Körbe locsolnak harminc féle pacsulival, ha szerencsés vagy vödörrel is kapsz, majd tartják a markukat a locsolók.

Arról nem is beszélve, hogy fiú testvérem van. Ő megszedte magát pénzzel és édességgel is, én pedig ehettem egy kis csokit már ha maradt.

2019. ápr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
16%
A nök 90%-a paraszt, mint ahogy itt is láthatjuk, tehát bézbólütövel kell a fejüket verni locsolás helyett. Régen ez nem így volt a 90-es években. Szép emlék a húsvét, voltunk vagy 30 helyen, kb. 35 ezer zsebpénz, finom sütik, jófej lányok, és mindenki örült a másiknak, és senki se ivott. De jó, hogy agglegényként tervezem leélni az életem, mert ettöl az idézöjeles modern nötöl hányingerem van.
2019. ápr. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!