Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan hangolódjak rá a...

Hogyan hangolódjak rá a Karácsonyra?

Figyelt kérdés

Azt előszöris szeretném kiemelni, hogy a Karácsony a kedvenc ünnepem, ilyenkor már rég ünnepi hangulatban szoktam lenni, készülni az ünnepre, stb. Szóval a "jaj ez is csak egy nap kit érdekel majd jövőre jobb lesz" jellegű kommentekre nem vagyok kíváncsi. :)


Az is probléma, hogy rengeteget dolgozok, időm se lenne hangolódni. De ez mellé már a jövő éven stresszelek tudat alatt is, valószínűleg el fogom veszíteni a munkámat(nagy az esélye), teljesen kilátástalan, hogy mit fogok csinálni, egyre kevesebb pénzem van, albérletben lakok, párom nincs akivel együtt kimászhatnánk belőle, a szüleimre nem akarok támaszkodni ennyi idősen... és ezek a "felnőtt dolgok" annyira leterhelnek, hogy kb csak vegetálok a mindennapokban és az utolsó dolog, amire gondolni tudok az ünnepi hangulat.

És annyira rosszul esik, mert körülöttem mindenki már készülődik, ajándékokat vesz, karácsonyi menüről beszél, díszít, stb... Én meg úgy érzem, hogy lebegek ebben a szürke ürességben és fogalmam sincs hogy jussak ki belőle.


Tudom, hogy a pénzügyi meg mindenféle gondjaimat meg kell majd oldanom, de annyira jó lenne, ha ez nem menne a karácsonyi hangulat rovására...


2019. dec. 16. 11:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyedüllét és a jövöd és igazából a jelentöl való félemed miatt nincsen hangulatod.


Nem tudom mekkora albérletben laksz, de van két szobád akkor simán lehetne társbérlöd. ìgy nem vagy egyedül és a költségeid is kevesebbek.

A lakásra költött összegnek kb az 1/3-nak szabad csak lennie, a fizetésednek.

2019. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A problémáimon dolgozom, hogy mit hogyan oldjak meg és tudom, hogy a stressz miatt nem tudok ráhangolódni a karácsonyra. A kérdésem kizárólag a Karácsonnyal kapcsolatos. :)
2019. dec. 16. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát szakíts rá időt minden nap, hogy ráhangolódj! Fél órát, egyet, vagy amennyit össze lehet hozni. Te tudod, hogy ez mennyi. De azt csak olyasmikkel töltsd, hogy díszítés karácsonyi zene hallgatása közben, karácsonyi vásárban mászkálás, ajándékgyártás kézműveskedős módon, meg ilyenek. És legyél minél többet a szüleiddel! Az az egésznek a lényege, hogy együtt legyetek. Menjetek el forraltborozni meg kirakatokat bámulni, meg ilyesmi. Esténként meg olvass karácsonyos történeteket. Ülj be időnként egy templomba kicsit, és egyáltalán: ne menj el semmi karácsonyos mellet úgy, hogy meg ne csodálnád a rohangálás közepette is legalább egy kicsit. :)
2019. dec. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!