Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Gimnáziumban a karácsonyi...

Gimnáziumban a karácsonyi szünet előtti utolsó nap egész nap tanulás van vagy hogy tellik a gimnáziumban az utolsó téli szünet előtti tanítási nap? Miket szoktatok csinálni?

Figyelt kérdés

Mert mi általánosban akkor már a legtöbb órán csak játszottunk, meg karácsonyi zenét kapcsolt a tanár, arra táncoltunk, hülyéskedtünk vagy karácsonyi filmet néztünk. Gimnáziumba, középiskolában is nagyjából ilyen az utolsó tanítási nap, vagy ott még akkor is kőkemény tanulás van egész nap? Ja, és a gimnazisták csinálnak egyáltalán karácsonyi ünnepséget, műsort?


Vagy hogy tellik az utolsó nap a szünet előtt egy középiskolában/gimiben?


2020. okt. 10. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk nincs nagy hangulata. Idén nyilván a vírus miatt nem lesz műsor, de amikor normális forgatókönyv van akkor első három óra megvan tartva utána megnézzük a műsort aztán go haza.


Tavaly szar volt mert sütött a nap, +17 fok volt, semmi komoly hangulata nem volt de két éve szakadó hóesésbe volt, na az nagyon király volt :D



Egyébként tanulunk ugyanúgy aznap. Olyan előfordul, hogy ha olyan a tanár akkor elengedi az óráját de sajnos haza nem mehetünk.


De hasonló forgatókönyv van minden nagyobb iskolai szünet előtt.

2020. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk utolsó nap nincs tanítás csak osztálykarácsony és ünnepség (-szerűség)
2020. okt. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk anno évről évre egyre kevésbé csináltak ebből nagy dolgot a tanárok, meg az iskola. Az elején az egész nap tanításmentes volt, beszélgettünk, zenét hallgatunk, stb. Aztán kövi évben bevezették, hogy 5 órából 2 óra tanítás, a maradék az ilyen osztályfőnökis cucclik. Végül utoljára talán már csak 1-2 óra karácsonyozás maradt. Nyilván az, hogy a téli szünet előtti utolsó napon melyik tanár mennyire tanít, mennyire laza, az változó, tanárfüggő. Van amelyik tanár az utolsó napon "laza" feladatokat csináltat. :D Szóval ez sulifüggő, tanárfüggő, hogy hol mennyire van ez megcsinálva.
2020. okt. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk általában valami tematikus órák vannak, tehát mondjuk nyelvórán, karácsonyi témákkal foglalkozunk, csúnyapulcsiban szoktunk menni, bár volt matektanárom, akivel ilyen tök debil matekfeladatokat csináltunk utolsó órákon, hogy mindig voltak benne mikulások törpék és rénszarvasok, mindig valami lökött kerettörténete volt az aznapi valószínűségszámításnak, függvénynek vagy egyenletnek, de ő amúgy is hatalmas arc volt, mindig körészőtt egy komplett sztorit a feladatnak (ez humános iskolában reáltárgy tanítóként amúgy nagyon hasznos ötlet volt)

ja meg nálunk több hosszú szünet is van, olyankor van énekműsor, aki akar énekelhet, felléphet, van kézműves foglalkozás az aulában, meg nálunk az utolsó tanítási nap estéjén sütivásár van, fellépő tanárokkal, sütivel, forralt bor mondjuk nincs, de az egyik tanár mindig tök finom teákat hoz :D

2020. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A négyes sulijába akarok járni
2020. okt. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én már több mint tíz éve jártam középiskolába, de amennyire emlékszem, nálunk normális tanítási nap volt, nem volt semmi ünnepi hangulat.
2020. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első gimimben órák voltak, majd osztákykarácsony. Én akkor voltam először anorexiás és pont akkor jött a védőnő, hogy lemérjen, én meg nem akartam menni, mert nem akartam lemaradnia karácsonyozásról. :D (de igazából csak az zavart, hogy egy napra átlagos akartam csak lenni) A többi gyerek meg a tanárok azt se tudták hol vagyok, mert a védőnő nem szólt nekik. Utána lement az ajándékátadás, kicsit beszélgettünk, volt enni és innivaló, én emlékszem, hogy megmutattam, hogy kell gyömbért szerű italt keverni.

Utána tanári karácsony volt és a gyerekeknek el kellett hagyniuk az iskolát.


A második giminben, ahova úgy mentem, hogy a kilencediket ismételtem;


Én énekkaros voltam, ezért a kezdetekben nekem nem volt aznap semmi, elmentünk, beénekeltünk, előadtunk, visszamentünk az osztályainkhoz karácsonyozni. Rövidített órák voltak talán, ami alatt eljött minket pár osztály megnézni, egyszer a mienk is.


Én úgy 2. év után nem mentem fellépésekre, mert az énekkar is kezdett elgyengülni, meg zavart, hogy mindig rohannom kell vissza az osztálykarácsonyozásra. Így, hogy nem énekkaroztam aznap jobban tetszett, nyugisabb volt.


Volt pár rövidített óra, amik lazábbra lettek véve, pl nyelvi órákon játszottunk.


Utána a termet elrendeztük, hogy körbeülhessünk, megcsináltuk az ajándékozást, aztán maradtunk kicsit beszélgetni, enni, inni, közben ofőék leléptek vagy ofő (később már csak ofő járt le) elmentek, nem tudom, hogy ott volt e tanári Karácsonyozás és arra mentek e, de azt hiszem igen.


Mi még maradtunk majd visszarendeztük a termet és hazamentünk.

2020. okt. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amúgy emlékszem, az egyik gimimben volt egy tanár, aki témazáró dolgozatot iratott az egyik osztállyal a téliszünet előtti utolsó napon.


A tanár mondta, hogy azért, mert akkor a diákok túlesnek rajta, nem kell a téliszünetet tanulásra fordítani, így mondjuk érthető is, bár nem sok embernek van kedve egy tzre tanulnia az utolsó napokban, amikor agyilag ott sincs már. :D ráadásul, amennyire emlékszem, ekkor még nem létezett az ősziszünet, tehát decemberre már mindenki készen volt. :D


Igaza van amúgy a tanárnak, mert a jó szándék vezérelte, hogy ne vegye el a gyerekek szünetét, de ahány ember, annyi szokás.


Én pl egyetemen sosem vagy ritkán vettem fel decemberre vizsgát. A december nekem a Karácsonyé, szilveszteré volt, decemberben az Ünnepekre készültem, januárban meg vizsgáztam, más meg pont szerette letudni a vizsgákat decemberben és élvezni a hosszú szünetet februárig.

2020. okt. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!