Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért vegyek ajándékot a...

Miért vegyek ajándékot a rokonomnak akivel nem is beszélek?

Figyelt kérdés
A testvérem feleségével szinte sosem beszélek. Nem vagyunk rosszban, de ő nem kiváncsi rám. Ezzel ellenben minden Karácsonykor neki is küldök ajándékot. Emberek akikkel mindennap találkozom (barátok, kollégák) nekik nem adok semmit.... mi lenne ha idén forditva csinálnám?
2020. nov. 24. 15:54
 1/10 anonim válasza:
100%
2020. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőd is küld neked? Ha nem, idén fejezd abba, hogy bolondot csinálsz magadból...
2020. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

A testvéred felesége neked vesz ajándékot? Akár úgy, ha tesód adja oda de közösen vettük címszóval?


Nem kell nagy, drága dolgot venni, valami aprosagot oszt cs.

Szerintem illendő, én sem beszélek a sógorommal, ritkán találkozunk, kB 2 évente 1x, de azért igyekszem neki venni valamit, aminek örülne.

2020. nov. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tesód rákérdez, hogy idén nem küldesz-e valamit a nőnek, kérdezz vissza, hogy a felesége mikor küldött neked valamit. És hogy majd ha ő küld, te is megint küldesz. De viszonzás nélkül többé nem.
2020. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért küldesz neki bármit? Semmi értelme.
2020. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, hogy a sógornőd is küld-e neked. De ha még küld is, akkor is le lehet állítani ezt a dolgot. Ha nem küld, akkor pedig egyértelmű, idén te se küldjél.
2020. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő eddig minden évben küldött neked, akkor illik küldeni neki. Ha közös ajándékot kaptál a tesódtól és tőle, akkor egyszerű, adj te is közös ajándékot kettőjüknek, pl. ajándékkosarat, utalványt, minőségi italt, stb. Ha a kollégáiddal eddig nem szoktátok megajándékozni egymást, akkor most szerintem ne kezdeményezd, mert kellemetlenül érezhetik magukat, hogy ők nem készültek semmivel. Ha kedveled őket, és mindenáron akarsz adni valamit, akkor vigyél be sütit, mézeskalácsot, stb., amit megesztek közösen.
2020. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Választhatnál közös ajándékot.

Akkor adtál is meg nem is.

2020. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Közös ajándékot kapok mindig tőlük. Én is veszek közöset szerintem. De közben tesómnak szivesen adnék valami jobbat. Meg unokahúgom ( az ő kislányuk) biztos várja, hogy kap valamit és neki szívesen adok. Lehet marad az hogy mind3an kapnak valami apróságot, vagy 1 közös ajandekot.
2020. nov. 25. 09:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Én alapvetően úgy szoktam csinálni, hogy akiktől közös ajándékot kapok, én is általában közöset adok nekik, de ha valamelyiküknek találok valami személyesebbet, akkor azt még odaadom külön, ill. a másiknak is veszek még valami apróságot a közös mellé.

A szóban forgó esetnél max. közös ajándékot adnék, de a 3 külön apróság is megfelelő.

2020. nov. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!