Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért vannak olyan emberek...

Miért vannak olyan emberek aki tesznek fel fenyőfara vörös csillagot? Az kommunista?

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 22:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
A horog kereszt is indiai jelkép. Mégis tiltott.
2021. febr. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%

Alapvetően tiltott, de Budán és Pesten is sokat látsz belőle.

Budán Herkules villa kövezetén, Pesten a Nagykörúton a föld alatti vécék korlátján.

A tiltott jelképek ábrázolása megengedett történelmi modellek esetében is.

Egy második világháborús maketten furcsa lenne, ha nem lenne rajta.

A saját kakásodat meg úgy dekirálod, ahogy akarid.

2021. febr. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

Nédda! Usákok is mind komcsik?


[link]

2021. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
33%
Jelbeszéd az életünk-énekli a rettegő Koncz Zsuzsa,aki már 80 éve retteg. Próbálja valaki felemelni a jobb kezét,és azt mondani adj Isten. Hordjon valaki svastikát,bármilyent.Vegyen fel HUNGARISTA karszalagot !!! Próbálja azt mondani: Za DOM spremni-Horvátországban.( A Hazáért készek vagyunk. ) Börtön jár érte,vagy azonnali kirúgás a munkahelyről.
2021. febr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
0%
Sajnos a kisajátított jelképek miatt muszáj múzeumba zárni az eredetiket. A tudatlanok persze nem számolnak az eredeti tartalommal. Angyalkát is húznak a csúcsba, mert már senki nem emlékszik az első esetre. ( Télapónak rettenetes éjszakája volt, a krampusz berúgott, az egyik rénszarvas lesántult, neki hasmenése volt, holtfáradtan esett reggel ágyba. Épp hogy elaludt, megszólalt a csengő. Kiszédelgett,ott állt az angyalka. - Boldog ünnepeket Télapó! A többit kitalálhatjátok.
2021. febr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
77%

Hülye...

Nekem soha nem volt semmi problémám a vörös csillaggal, se a horogkereszttel, nem vagyok social justice warrior, meg PC-harcos hogy a szabadság elvének jegyében, korlátozzak másokat, a szólásszabadságukban. Természetesen, én sem tartom helyesnek, ha valaki ilyen jelképeket, hogy a mindennapi életben a ruháján, mert mégiscsak, mind a kettő eszme hívei között voltak olyanok, akiknek a nevükhöz bizony sok vér tapad. De már bocsánat, a saját háza mindenkinek legyen olyan, amilyennek akarja, függetlenül attól, hogy a politikai meggyőződését akarja ezzel tükrözni vagy csak egyszerűen nem azt látja benne, amit te. Nem azért, de az ÉN házamhoz, senki másnak nincsen, SEMMI, DE SEMMI KÖZE! Nem tetszik?? Nem kényszerítelek arra, hogy neked is ilyen díszeid legyenek... Amúgy nekünk is van egy ilyen karácsonyi asztal díszünk és eddig észre sem, amíg fel nem hívtad rá a figyelmem és elhiheted, nem Leninről ábrándozott a család, pár évvel ezelőtt karácsony előtt, amikor meg lett véve! Betlehemi csillag?? Nem kell mindent túlpolitizálni...

2021. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
*asztali díszünk
2021. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ez mondjuk igaz, ha én az állatkerti elefánt seggét teszem a karácsonyfámra, ahhoz sincs köze senkinek
2021. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem a vörös csillag a fán teljesen független a kommunizmustól. A csillag az csillag, ilyenkor nem hiszem, hogy számít az, hogy milyen színű.
2021. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
82%

A vörös csillagnak megvan a helye az európai/keresztény kultúrában. Címerekben, zászlókban, cégek logóján van úgy, hogy semmi köze a kommunizmushoz - a Heineken egy kemény, kapitalista cég; Olaszország se vádolható szerintem kommunizmussal..).


Ezzel szemben a szvasztika annyiban más, hogy nincs Európában hagyománya. Tehát ha pl egy buddhista templomon (vagy könyvben, szórólapon) jelenik meg, akkor oké. Akkor az annak megfelelő, szűk kontextusban jelenik meg. A vörös csillagnak tágabb a "tere" nálunk, mert régebb óta része a kultúránknak - eredetileg a kommunizmustól függetlenül. A csillag a karácsony kapcsán a reménykedés, a megszülető megváltó jelképe, emellett a vörös szín valamiért össze van kapcsolódva ezzel a tél eleji ünnepkörrel. Gondolj bele - Mikulás (aki amúgy a Dél-Németországon és Kelet-Közép-Európán kívül karácsonykor jön) piros ruhában van, sok dekor cucc is.


Politikai téren pedig nagyon jellemző, hogy a szocdem mozgalmak is használják a vörös csillagot. Tehát amíg a szvasztika egy nagyon jól behatárolható csoport jelképe (nácik), addig a vörös csillag a mérsékelt csoportok számára is lehet jelkép.

2021. febr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!