Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan lehetne szebbé tenni a...

Hogyan lehetne szebbé tenni a szentestét?

Figyelt kérdés

Nálunk elég régóta ugyanolyan (eszünk egyet, ajándékozás, TV-ben megy a propaganda és nő a feszültség, közben ugyanazok a témák jönnek fel) és sokszor a családi problémák is felszínre törnek, amik az egész estét elrontják.


Tudom hogy előbbieket nem lehet megoldani csak úgy, nem lesz varázsütésre minden szuper, de mivel nekik van bajuk egymással, nem is akarok ezzel törődni.


Csak egy kis nyugodt, kellemes ünnepi találkát szeretnék, ahol összeülünk jól érezni magunkat legalább egyszer az évben. Talán egy estére ki lehet bírni, hogy ne ugorjanak egymásnak, amit a megszokott dolgoktól való eltéréssel, kis frissességgel megnézném sikerül-e.


Gondoltam például társasozásra, normális film berakására, akár közös sütésre délután.


Nektek hogy szokott kinézni a 24-e, miket szoktatok csinálni? Hogyan lehetne kicsit közelebb kerülni egymáshoz?



2021. dec. 1. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez az kell h a többiek is akarják a nyugit...


Nem lehet előre megbeszelni h fogják vissza magukat es kerüljek a parázs témákat ?

2021. dec. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én a helyedben lehet hogy nem is tölteném otthon a karácsonyt, vagy ahogy magamat ismerem, simán a szemükbe mondanám hogy feszélyez a viselkedésük. Olyankor mondjuk rendszerint én vagyok a rossz. Javaslom hogy próbáljatok ki újfajta karácsonyi recepteket, közös sütögetés, éneklés, zenehallgatás, ne menjen pl a tévé szerintem, nézzetek online karácsonyi filmeket, a reszkessetek betörők minden évben alap. Valamelyik családtagoddal közösen is megtehetitek az ajándékvásárlást, ez nálunk valahogy egyfajta bizalmat kölcsönöz a dolognak. Ha előkerülnek a nézeteltérések, megpróbálhatod valamivel elterelni a témát, vagy elejét venni a veszekedésnek valami kellemes témával, pl ki mit akar csinálni a kövi évben. Én még nagyon szeretek pl késő este sétálni és nézni a fényeket.
2021. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
kapcsoljátok ki a tvt, és ne hívjatok meg embereket, akikkel utáljátok egymást, csak azért, mert "rokonok".
2021. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

TV kikapcs, akár ki is húzva a konnektorból.

Helyette tegyetek be zenét.

Nálunk nem szokott feszültség lenni, de mi csak nagyon szűk családi körben ünneplünk szenteste.

2021. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez valóban mindenkinek akarni kell.
2021. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tv be megy a propaganda" ne nézzetek kormány közeli csatornát, inkább rakjátok át valami zenecsatornára aztán ti meg beszélgessetek és játszatok, süssetek valamit.

A miénk se jobb amúgy mert mi meg csak itt ülünk mintha mi se lenne aztán fa ajándékozás és utána is mintha semmi sem lenne.

2021. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Nyugi.majd ha elhalnak a szüleid akkor ezeket a veszekedős tévézős estéket is vissza fogod sírni nég évtizedek múlva is.Vagyis mindent megadnál érte hogy újra ilyen karácsonyod legyen,de soha többé nem lesz.Szóval.örülj annak ami van, esetleg te is beszállhatsz a buliba és veszekedhetsz egy jót.
2021. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!