Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A családotokban van valamilyen...

A családotokban van valamilyen karácsonyi szokás? (pl.: minden karácsonykor az egész család együtt van, halászlevet esztek, stb.)

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan szokás van, hogy szenteste mentőt rendelünk a szomszéd házhoz mert tavaly zsinórban 5.alkalommal történt meg az, hogy a szomszéd a fényfüzér felrakása közben levágódik a létráról és el töri valamijét.
2021. dec. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nincs különösebb szokásunk de együtt szoktunk vacsorázni akkor.
2021. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Mindig 23-án díszítjük a fát.

Mindig ugyanazt esszük 24-én.

2021. dec. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Együtt díszítünk fát, vacsorázunk, mézeskalácsot díszítünk, sütünk, főzünk, társasjátékozunk.
2021. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Egész nap éhesek vagyunk, mindenki eszik amit talál maradékot, mert készül az esti menü, akkor kell enni. Takarítsál ki, siessél, nemár úgy, addide, menjél arrébb, ne most, nem látod hogy nem érek rá, nehogy már a tvt bamuld mikor ennyi dolog van, hogy lehet így csomagolni, mindent nekem kell megcsinálni, lusta kölyök, miért nincs feldíszített már az a fa, ilyenek. Napokig feszültség, veszekedés, gyors vacsora, ajándék, kicsit úgy teszünk mintha jól éreznénk magunkat, majd mindenki megy a maga szobájába megkönnyebbülten hogy vége. Ez volt évekig a program, szerencsére elköltöztem, így 10 éve nyugodtan otthon sütök, főzök ha van kedvem, átmegyünk egy kényszervacsorára a rokonokhoz, majd ha végre vége itthon pihi. Utána két ünnep között egész napos baráti találkozó, az az igazi hangulatos karácsony. Együtt készítünk ennivalót, mindenki hoz sütit, társasjáték, forralt bor, beszélgetés.
2021. dec. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
A vacsora és díszített fa az mindig, mostanában a szent misére is ellátogatunk (régen nem ment el senki nálunk) , szerintem nagyon szép és megnyugtat a nagy hajtás után.
2021. dec. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!