Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Testestvérek gyerekeinek...

Testestvérek gyerekeinek karácsonyi ajándékhoz mekkora összeggel járulnátok hozzá, ha mást nem adnátok?

Figyelt kérdés
Feltéve keresőképesek vagytok stb.
2021. dec. 20. 11:53
A kérdező szavazást indított:
<5000 Ft
5000 Ft
10000 Ft
15000 Ft
20000 Ft
>20000 Ft
egyéb
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
25-öt szoktam, fejenként.
2021. dec. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Nem ajándékozzuk egymást sem, egymás gyerekeit sem. Testvérem kérte így, aki tízszer annyit keres, mint én (külföld). Én betartom, legyen így.
2021. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
100ezer!!! (egyszer elunk!) :D
2021. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Semekkora összeggel nem járulnék hozzá. Havi szinten 5-10 ezer Forintot tudunk megspórolni a feleségemmel együtt. Ebből veszünk évközben ruhát, használati tárgyakat és hasonlókat amik elengedhetetlenek az életben. Karácsony környékére szokott kb. 50 ezer Forintunk szokott maradni, ebből a fiunknak szoktunk egyedül ajándékot venni, ami marad azt pedig elrakjuk félre rosszabb időkre. Idén már megvettünk mindent amit akartunk, maradt 8 ezrünk úgy, hogy tavalyról egy 20-ast átmentettünk, szóval idén nem tudunk annyit spórolni mint az előző években. Akkor tudnánk ajándékot venni másnak is, ha nem veszünk kaját magunknak, vagy nem fizetünk be pár csekket. 1-2 ezer Forintot lehet össze tudnánk spórolni, de abból meg mindenkinek ajándékot nem lehet venni, külön 1-1 embernek meg nem fogunk venni, mert akkor a többiek sértődnek meg rajta, hogy ők miért nem kaptak. Így inkább senkinek nem adunk és mi sem kapunk ajándékot.
2021. dec. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semennyivel, mert én szeretem kiválasztani az ajándékát.


Születésnapkor volt már ilyen próbálkozás, hogy elmondták mit vettek neki, és kifizetjük-e mert akkor az tőlünk van. Mondtam hogy nem.

Nyilván más lenne a helyzet, ha nem lenne pénzük egy adott ajándékra, és azért kellene hozzájárulni. Más esetben had vegyek azt neki, amit én gondolok.

2021. dec. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!