Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Sok fenyőfaárusnak nem érte...

Sok fenyőfaárusnak nem érte volna meg kicsit olcsóbban árulni a fenyőfákat?

Figyelt kérdés
Tegnap még rengeteg eladó fa volt rajtuk mindig, ezek gondolom mennek a szemétbe. Egy kicsit olcsóbban adni nem érné meg adni? vagy úgyse venne, aki nem vett drágábban?

2021. dec. 25. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy eladnak mindent olcsóbban, vagy csak a 80-át, drágábban?

A pénz kb. ugyanannyi.

2021. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát, lehet, de szerintem több rajtuk marad, mind csak 20%nyi
2021. dec. 25. 10:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem gáz a 30% sem, ha 40% a haszon. :D
2021. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1.

Lehet, hogy elsőre így tűnik, azonban nem, nem ugyanannyi a pénz. A fenyőket nem ugaron termesztik, gondozni kell őket. Ez pénzbe kerül. Ha magas áron kínálja és ez miatt kevés a bevétel, akkor a kiadásokat vagy pont fedezi a bevétel, vagy a kiadások magasabbak, mint a bevétel. Ellenben, ha olcsóbban árulja, mert látja, hogy így nem nagy a termékre a kereslet, akkor legalább annyi pénzt össze tud gyűjteni, hogy a kiadásokat fedezze, sőt, ilyen slágertermékek, illetve szezontermékek esetén, mint a karácsonyfa, akár jóval felül is tudja azokat múlni.


Egyébként nem értem én sem. Sok gazdálkodó nem veszi észre a valódi helyzetet és hisz abban, hogy majd úgyis megjön a vásárlók tömege, ez pedig nem feltétlenül következik be.

2021. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!