Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért nem olyan a karácsony...

Miért nem olyan a karácsony mint régen gyerekként?

Figyelt kérdés
Régen minden olyan más volt gyerekként a karácsony számomra egy álomvilág volt megvolt a varázsa, hóesés, család stb. Persze ezek a dolgok csak az én emlékemben vannak mivel én éltem meg. A lényeg hogy karácsonykor nem

2021. dec. 26. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Mert idöközben nem vagy gyerek
2021. dec. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Foglalkoztam semmivel csak élveztem reggel felkeltem izgalom, karácsony van megyünk rokonokhoz, szánkózás. Ma pedig természetesen mapr tudom hogy nem jön a Jézuska a karácsonyom minden évben ketté van szedve szüleim válása miatt, ez sem volt

régen így. Szent este egyik családdal vagyok 25.én másikkal de ezek sem olyanok mint régen hogy egy hosszú vacsora aztán izgalom ajándékozás, sokkal rövidebbnek stresszesebnek tűnik 26.a van és ez volt életem legrosszabb karácsonya. Mindig olyan meghitt volt hosszúnak tűnő időszak ma 2 átlagosnak tűnő családi vacsora a. I rohadt gyorsan elrepuha valaki tudna segíteni vagy mondani erre valamit megkoszonnem.

2021. dec. 26. 08:27
 3/13 anonim válasza:
96%

Tegyél róla, hogy az legyen. Karácsonyi hangulatú dolgokat csinálj pl. nézz karácsonyi filmeket, hallgass karácsonyi dalokat, csináljatok közös programokat a családdal pl. társasjáték.


Ha negatív gondolatok jönnek küzdj ellenük és próbáld jól érezni magad.


Sajnos felnőttként a gyerekeknél hajlamosabbak vagyunk a szezonális depresszióra ebben a sötét, téli időben.

2021. dec. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Karácsony csak gyerekeknek ünnep. Felnőttnek csak nyűg.
2021. dec. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

A karácsony mindenkinek átértékelődik olyan 13-14 évesen, mert kezd az ember felnőni.

Gyerekként az embernek a feneke apá van rakva minden, az egészet kb úgy fogja fel, hogy minden szép tiszta, minden csillog, ajándékok, kaja, együtt töltött idő, aztán nyomás aludni.


Felnőve kezd az ember ráeszmélni, hogy azért szép tiszta minden, mert valaki napokig gürcöl, a fát meg kell venni, be kell faragni, takarítani megint mert potyog, vigyázni, hogy ne legyen tűzeset.


Az ajándékok és a kaja is komoly anyagi befektetés, és temérdek munka


Először is megvenni mindent, és úgy tárolni, hogy ne romoljon meg, mert ugye az ünnepek alatt nincs bolt. Úgy kitalálni a menüt, hogy ünnepi legyen, finom is, de ne is kelljen vele állandóan a konyhában lenni.

Az ajándékok megváltoznak ahogy az ember felnő. Egy babának a papír érdekesebb mint ami benne volt, egy ötéves is viszonylag könnyen elkápráztatható, még kevesebb pénzből is. Kamasz gyereknek viszont sok esetben olyan dolog okoz örömet, amire nincs alternatíva, az az egy márka gyártja, és a hasonló nem az igazi... és felnőttnek ajándékot venni is ilyen.

És ebből lesz jópár, hiszen az egész családot végig kell járni, mindenkinek illik adni valamit.

Cserébe meg végig lehet hallgatni, hogy mindenki politizál, vitatkozik, megy a pletyka, a beszólogatás, hogy meghíztál, ki hol dolgozik, miért nincs (még egy) unoka, miért nincs feleség, de ha barátnő van az miért olyan, megégett-e a bejgli, igyál még az ótvar rossz házi páleszból...


Ha ünnepet akarsz felnőttként, neked kell megteremteni, nem csak külsőségekre, de befele is figyelve. Eldönteni, hogy mi az ami neked fontos a hagyományokból, és mi az amit el lehet engedni, mert már csak stressz.


Fiatal felnőttként valószínüleg lesz 1-2 olyan karácsonyod, amikor kb nincs erőd semmire, szóval csak ülsz otthon mert meglátogatni a családot nem jött össze, vagy nem igazán volt pénz sokmindenre, szóval csak jelképes ajándék van, meg egy pohár bor.



Azt is írtad, hogy két családot kell látogatni.

A válás is trauma, szóval ebből is gyógyulni kell. Ehez kaptál pl pszcihológustól segítséget?

2021. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, segíteni nem tudok, de ugyanezt érzem, mint Te. Már ki merem jelenteni, hogy a szülői házban voltak a legszebb, legmeghittebb karácsonyaim. Pedig azért a családunk nem volt piskóta amúgy. De valahogy erre a pár napra kisimultunk (mi négyen, anyu, apu, tesóm én). Amíg gyerekek voltunk, addig ugye Jézuska, de utána is szép és meghitt volt, akkor meg már együtt készültünk, én anyuval főztem-sütöttem, tesóm apuval befaragta a fát a tartóba, és fel is díszítették. Apu végig (amíg otthon laktunk) eljátszotta, hogy csengettyűvel csengetett, és akkor mentünk a karácsonyfa alá a nappaliba. Ajándékozás, valahogy mindig minden talált, nem volt pofavágás, szájhúzogatás. Aztán egy jó hangulatú vacsora. És hasonló volt a 25-26. is.

Mióta férjhez mentem, azóta már semmi varázsa nincs az egész év végi ünnepkörnek. Eleve mi teremtjük oda a dolgokat, csak a munka része marad. Pedig nincs is rokoni összejárkálás.

Kérdező, jobb már nem lesz, ebbe pihenjél bele, tényleg csak tanács.

2021. dec. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Felnőttként át kell tudni billenni az ajándékozott, fogadó szerepéből, az adó szerepbe, és megtalálni ebben is a szépet.


Ha felenőve valamiért nem tudsz azok felé fordulni akik a családod, akkor nyűg lesz, meg erőltetett. Ez nem a te hibád, egy kapcsolat két félről szól, ha a másik nem fektet bele energiát, akkor megszakadhatsz, akkor se lesz jó.

Ez nem a te hibád, az ember nem válogathat magának vérrokonokat.


És igen, lesznek "semmilyen" karácsonyok is, amikor vagy egyedül leszel, vagy nincs hangulat, vagy pénz ünnepelni, inkább csak túl akarsz lenni rajta.

Ez is teljesen rendben van.



Jobb attól lesz, ha tudatosan olyan emberekkel veszed körül magad (legyen ez partner, barát, családtag), akikkel tényleg van érzelmi kapcsolat, és kölcsönös az egymásra figyelés.

Ettől fog többről szólni az ünnep, mint a külsőségek, és igen, igazából mindegy lesz, hogy van-e csillagszóró vagy se, bolti-e a bejgli vagy hogy illenek-e egymáshoz a fán a díszek.

2021. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Abszolut megertelek,kedves kerdezo. Nekem azert szomoru ennyire,mert rovid ido alatt sokan mentek el a csaladbol.Nincs meg mar az a varazsa,hogy atjarunk egymashoz, bontjuk az ajandekokat,jokat eszunk, beszelunk,nevetunk.Kozben a rokoni korben is valtozasok vannak,egyik unokatesom egy fekete belga sraccal jott ossze es kikoltozott hozza a gyerekevel egyutt. Szoval ok most kulfoldon karacsonyoztak. Nekem meg nincs baratnom,batyam nem reg szakitott,szoval emiatt sincsenek osszejarasok.


De! Szamomra fontos tovabbra is az unnep es ennek erdekeben mindent megteszek.Keszulok ra, ismerosokkel forralt borozok karacsonyi vasarokban,feldiszitem a lakast,kirakom a fenyeket,sutok mezeskalacsot es minden finomat. Van zene,szenteste Kevin,anyuval elmegyunk az éjféli misere, megnezzuk a Diotorot stb.

2021. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazabol a hiany a legrosszabb szamomra,meg a szep gyerekkori emlekek. De ha van pénzed,meg hangulatod,te is meg tudod teremteni a megfelelo karacsonyi legkort.
2021. dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Felnőttként bele kell törődni, hogy már nem lesz olyan, mint amikor gyerek voltál. Csinálj gyereket, és az fogja valamennyire visszahozni az érzéseket, amikor látod, hogy a gyereked számára ugyanazt jelenti a karácsony, mint annak idején neked.
2021. dec. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!