Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A karácsonyi manó mit szimboli...

A karácsonyi manó mit szimbolizál, mit jelent és honnan ered?

Figyelt kérdés
Kértem karácsonyra karácsonyi díszt is és kaptam egy ilyen manót. Nagyon tetszik, mert aranyos. De mégis honnan ered és mit jelent? Modern vagy régi találmány? Melyik ország vagy nemzet hagyományaihoz kötődik? Melyik vallás ünnepéből ered, a pogány napfordulóünnepekből, a keresztény karácsonyból, a zsidó hanukából vagy teljesen világi és pusztán dísz? Van köze a Mikuláshoz (a kinézete miatt kérdezem)? Hova szokás tenni? Mit vagy kit szimbolizál? Mit jelent?

2021. dec. 28. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen manó. Sokféle manó létezik a különböző kultúrákban. Linkelj róla valami képet.
2021. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hozzájuk hasonló, csak olyan sapkája van, mint a Mikulásnak (csúcsos, az ég felé mutat és bojt van a végén):

[link]

2021. dec. 28. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
2021. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

[link]


Találtam egy kapcsolódó oldalt. Köszönöm! :-) Ahogy olvasom, kötődik, mind a pogány téli napfordulóhoz, mind a keresztény karácsonyhoz, mind úgy általában a télhez, de közvetlenül karácsonyi regények fantáziavilágából ered és nemzetközi.

2021. dec. 28. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!