Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Vallásos zsidók! Állítottak...

Vallásos zsidók! Állítottak hanukabokrot?

Figyelt kérdés

Egyes amerikai (nem ultra) ortodox és konzervatív zsinagógákban több rabbi is üdvözölte a hanukabokrokat, amelyeket immáron zsinagógákban is felállítottak. Ez tulajdonképpen a keresztényeknek karácsonyfájához hasonló, modernebb hagyomány. Szimbolikájában a karácsonyfához hasonlóan vallási szimbólumok ékesítik, csak ebben az esetben ezek a judaizmushoz köthetők. Örökzöld bokor, amelyet gyertyákkal, Dávid-csillaggal, kicsi menórákkal, kis olajmécsesekkel, illetve télies, nem vallási tartalmú díszekkel (pl. masnik) díszítenek. Csupán azért örökzöld, mert télen nem túl szép a megkopaszodott bokor dekorációnak. Maga a bokor a Mózes által látott égő csipkebokorra utal, a gyertyák, menóra alakú díszek ezt erősítik, a gyertyák a fény ünnepére emlékeztetnek.


Szoktatok állítani?


Hag Hannukah sameach minden zsidónak/izraelinek, áldott, szent, békés és boldog karácsonyt, minden keresztény testvéremnek és BÚÉK mindenkinek!



2021. dec. 28. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Mintha kicsit elkéstél volna, majd 3 hete vége a hanukának.
2021. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Éppen ezért írtam ki most. Nekem sem az internet népe a legnagyobb gondom karácsonykor, húsvétkor, meg pünkösdkor, de általánosságban bármilyen ünnepkor. Először is most jutott eszembe, másodszor nem akartam ezt az oldalt nézegetni karácsonykor és a hanukában sem akartam zavarni másokat.
2021. dec. 28. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
A kérdés még rendben is, de minek boldog hanukát kívánni az ünnep elmúlta után?? ez inkább tiszteletlenség
2021. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért lenne tiszteletlenség? Én is lazán kívánok akár még tavasz elején is karácsonyt, meg újévet, ha nem találkoztam az illetővel és nem is hívtam fel. Sőt, simán át is adom az ajándékot, ha szerettem volna neki adni.
2021. dec. 28. 16:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!