Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van itt olyan, aki vízkereszt...

Van itt olyan, aki vízkereszt (január 6.) után is hosszabb ideig (akár hetekig, hónapokig) állva és feldíszítve hagyja a karácsonyfáját?

Figyelt kérdés

Van még januárban hangulata a karácsonyfának?

Nekem még áll a fa, de már semmi karácsonyi hangulata nincs :(



2022. jan. 2. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi pénteken szedjük le, de nagyszülők mindig a húsvéti dekoráció felrakása előtt szedik le.
2022. jan. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még egy kicsit szoktam hagyni január 6. után, de nincsen már karácsonyi hangulata.
2022. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sincs mar karácsonyi hangulat egyéb problémák miatt holnap szerintem leszedjük. Eddig alltalaban vízkereszt utáni hétvégén szedtük le. Amig kisgyerek voltam februárig is meghagytuk annyira szerettem.
2022. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Én szívem szerint Vízkeresztkor szedném le, számomra addig tart a karácsonyi ünnepkör, de a család ragaszkodik hozzá, hogy még álljon. Attól függ, meddig bírja, úgy 15-20 között szokták elvinni.
2022. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

#3.

A hagyományok szerint muszáj megtartani vízkeresztig, mert balszerencsés lesz az év, ha hamarabb leszeded.

2022. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi a hagyományoknak és a szokásoknak megfelelően gyertyaszentelő után szoktuk egy picivel elbontani, utána jön farsangfarka és akkor tesszük fel a farsangi díszeket, majd a nagyböjt, amikor nincs dísz a házban, maximum néhány apróság (pl. előző évi barka vagy valami ki koszorú), még terítő sincs a kicsi asztalon, mivel adventhez hasonlóan egy is egy böjti, időszak, amikor a legfőbb a szerény és visszafogott küllem, ami a böjtöt tükrözi. Nincsenek szigorú szokások az elbontás időpontjára, azonban annyi biztos, hogy feltétlenül muszáj vízkeresztig megtartani, mivel ellenkező esetben balszerencsés, rossz évnek néz az illető elébe. Ezen kívül még annyi a kitétel, hogy farsangfarkára, hamvazószerdára már lehetőség szerint távolítsuk el a karácsonyfákat. A gyertyaszentelői dátum azért honosodott meg, mivel ekkor szentelik a gyertyákat, amelyek lángja vezet minket a karácsonyi ünnepkörből a húsvéti ünnepkörbe.
2022. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Marad még egy darabig, mert szeretem állólámpa helyett a fényét és kellemes egy kicsit a "zsúfoltság" a szobában.

A játékokat, ajándékokat már elpakoljuk alóla, csak díszdobozokat hagyunk ott.

2022. jan. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 darida válasza:
100%
Február végéig szokott megmaradni nálunk
2022. jan. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is olyan vagyok, hogy sokáig áll a fa. Most is így lesz, szerintem megnyugtató látványt ad.
nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!