Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Szerettek-e még karácsonyozni?

CSakegyCSávó kérdése:

Szerettek-e még karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok embertől hallom,hogy már most elege van az egész ünnepből,pedig még van egy hónap karácsonyig.

Készülődés,költekezés,munkahelyi stressz (Főleg kereskedelemben)...

Tényleg ennyi baj lenne ezzel az ünneppel?

Vagy csak mi bonyolítjuk túl?

Ti hogy vagytok ezzel?



2022. nov. 29. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Azt hogy már semmi hangulata nincsen elmúltak azok az idők már sajnos
2022. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Mivel sosem szerettem, így nem.

Ismerős sem szereti már, rossz emlékei vannak az előző párkapcsolatából.

2022. nov. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Én szerettem, és még mindig szeretem.

Pedig egészségügyben dolgozom

2022. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Azt gondolom, alapvetően azok nem szeretnek karácsonyozni, akik magukra eröltetik a társadalmilag elvárt szokásokat ahelyett, hogy azt tartanák meg, ami nekik tetszik.


Értsd, nem muszáj 10 félét főzni, megpusztulni a készülődésben meg 100 ezret elkölteni. Nem kötelező.


Mi szeretünk karácsonyozni, díszíteni, sütni-fözni, készülni rá és nem szoktunk veszekedni karácsonykor idegbetegen. Ha más igen, akkor gondolkodjon el mag@n.

2022. nov. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen, én mindig szerettem. Számomra a karácsony különleges, szent ünnep. Fárasztó persze, főleg mióta nem gyerekként, hanem anyaként, háziasszonyként élem meg, de azt el se tudnám képzelni, hogy ne szeressem, vagy ne lenne hangulatos. A hangulatért a család a felelős.
2022. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
60%
Én sem szerettem sosem, vallásosak sem vagyunk és egyébként sem volt értelme ünnepelni gyerekkoromban. Mindenhol szajkózták, hogy a család így meg úgy, aztán ugyanúgy ment otthon a balhé, csak be volt baxva a sarokba egy döglött fa. Így felnőttként a pogány részéből tartunk de nem mindent, inkább a napfordulót ünnepelnénk de mivel a karácsony a kötelező 2 nap szabi, így akkor foglalkozunk vele.
2022. nov. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
75%
Igen, csak néha nehéz az emlékek miatt.
2022. nov. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
A családommal sosem lehetett normálisan karácsonyozni, ennek ellenére a hangulatát a mai napig nem tudtam megunni.
2022. nov. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még mindig szeretem. Hálistenek normális a család és nem kapunk idegbajt a készülődés vagy az ajándekok miatt. Nem ezen van a hangsúly!
2022. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már nem ugyanazt jelenti, mint kiskoromban, de azért szeretem. Inkább az adventi időszakot, a karácsonyi vásárokat, díszkivilágítást, dekorációkat szeretem. A várakozás időszaka már szinte szebb is nekem, mint maga az ünnep. Persze az sem rossz, jókat eszünk, lazulunk. De hamar elszalad az a pár nap és megint menni kell dolgozni, aztán jön a hosszú, hideg január, február... Utálom a telet és legalább az adventi időszakban van valami szépség, ami elvonja a figyelmet a hidegről.
2022. nov. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!