Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nem bunkóság karácsonykor...

Nem bunkóság karácsonykor ajándéktárgy helyett készpénzt ajándékozni?

Figyelt kérdés

Ha van egy távoli rokonom, de nem tudom, hogy pontosan mit szeretne kérni karácsonyra, annak nem bunkóság borítékban, karácsonyi üdvözlőlap mellett átadni a pénzt?

Nem szeretnék számára haszontalan ajándékot adni. Tehát ha könyvet adok neki, de mondjuk nem szeret olvasni... Vagy ha bort, de ő csak a pálinkát szereti...



2022. dec. 3. 10:50
A kérdező szavazást indított:
Bunkóság.
Nem bunkóság.
35 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egyeltalán nem bunkóság. Legalább azt vesz belőle amit tényleg szeretne
2022. dec. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
34%
Régen az volt, ma már valahogy nem az. De én még mindig azt érzem ezen a gesztuson, hogy az illető nem vette a fáradságot, hogy gondolkodjon, mi lenne jó nekem.
2022. dec. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Adott emberektől függ.

Vannak, akik szerint semmi gond ezzel, sőt, jó, meg praktikus stb. Mások meg megsértődnek.

Nálunk az volt a szokás, hogy ha valaki (pl. idős rokon, aki nem tudott már eljárkálni, meg nem tudta, mit vegyen) pénzt vagy ajándékkártyát adott, akkor legközelebb elmeséltük, megmutattuk neki, hogy mit vettünk belőle. Tehát végül is az ajándék még akkor "tárgyiasult", nem volt gyűjtögetés meg utána az, hogy kisebb, napi dolgokra elforgácsolódott, hanem lett belőle egy ajándéktárgy, amire azt lehetett mondani, hogy ezt XY-tól kaptam karácsonyra.

Szerintem ha vacillálsz, egy ajándékkártya jó köztes megoldás lehet.

2022. dec. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Én mondjuk távoli rokonnak, akiről ráadásul alig tudok valamit, annak nem ajándékozok.
2022. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
De.Nagy bunkóság. Az utolsónak igaza van, nem kell ajándékot venni neki, elég a lap, vagy pedig egy közös ismerőst kell megkérdezni, minek örülne.
2022. dec. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 NTBS ***** válasza:
38%
Ha gyűjt valamire, akkor nem. Amúgy igen.
2022. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az is bunkóság, amikor a megajándékozott mókából felfortyan, hogy "Mire költitek a pénzemet???", ennek ellenére valahol érthető is. Körítsétek jól, mondjátok, hogy nem akartátok most nála jobban tudni, hol lenne jó a keretetek neki.
2022. dec. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bunkóság, de nem is jó megoldás.

Ha nem fix valamit veszel, mert fogalmad sincs tényleg hogy mit kéne.. akkor utalvány jó megoldás lehet. A kp főleg egy távoli embernek... az számomra baromi furcsa.

2022. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utalványt kb akkor, ha ismerem a hobbiját, de fogalmam nincs, minek örülne, és mivel rákérdezni is tud eléggé cink lenni, meg nem is feltétlenül azt vágja rá, amit átgondoltabban válogatna egy fix keretből, lehet okosabb dolog az utalvány. Ha nem tudom tényleg, mire vágyna, akkor tekintsük menyasszonytáncnak, aztán ráér tetszőleges perverzióra meg önpusztításra eltolni.
2022. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem bunkóság,talán az ajádékutalvány jobb.... De magánügy😊
2022. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!