Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor kell meggyújtani az...

Mikor kell meggyújtani az adventi koszorún a következő gyertyákat? Mikor szoktátok?

Figyelt kérdés

1. Szombaton, későn, este, sötétedés után, vagyis vasárnap előestéjén, mivel a keresztény (és egyébként a zsidó, illetve muszlim) ünnepek, valamint általánosságban a napok az előző nap estéjével kezdődnek.


2. Vasárnap reggel, már a reggelinél. Bár szerintem nem olyan szép, ha a gyertyát először fényben, nappal gyújtjuk meg.


3. Vasárnap napközben. Bár szerintem nem olyan szép, ha a gyertyát először fényben, nappal gyújtjuk meg.


4. Vasárnap este, sötétedés után. Ugyanakkor ekkor már kevés van hátra a hétvégéből, meg a vasárnapból is.


Mikor szokás, mikor "illik" meggyújtani? Ti mikor szoktátok?



2022. dec. 4. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap sötétedés után.
2022. dec. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak dísz az asztalon, sosem gyújtom meg a gyertyákat. Évek óta ugyanazok a gyertyák vannak az adventi koszorúban, érintetlenül.
2022. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2.

Mi nemcsak a gyertyákat cseréljük le, hanem minden évben leégetjük őket szinte teljesen, és minden évben új koszorút készítünk. :-D


Ahány ház, annyi szokás, ahogy a népi bölcsesség tartja. :-)

2022. dec. 4. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk összegyűlik a koszorú körül a család, szóval akkor, amikor együtt vagyunk. Vagy szombat délután/este vagy vasárnap délután/este szokott lenni.
2022. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4.

Mi is össze szoktunk gyűlni körülötte, éneklünk, áldást mondunk, meg beszélgetünk.

2022. dec. 5. 17:17
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van hagyományos koszorúnk, azon vasárnap kora este.

De van a nappali kisasztalán négy karácsonyi mécsestartó, abban gyakorlatilag állandóan ég mécses. Vasárnap pl hétkor ébredtem, kettőt meggyújtottam és leültem egy tejeskávéval olvasni.

2022. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vasárnap este gyújtottuk meg a családdal. Leültünk a nappaliban és beszélgettünk . :)

Tesóm évek óta más városban tanul , én idén összeköltöztem a párommal. Most csak gyertyákat gyújtunk meg vele.

2022. dec. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vasárnap sötétedéskor általában
2022. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!