Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van aki úgy igazán nem szereti...

Van aki úgy igazán nem szereti ezt a Karácsony dolgot?

Figyelt kérdés

Elsőéves egyetemista vagyok, egyedül élek egy idegen városban,ahova az egyetem miatt költöztem ősszel. A Karácsonyt is egyedül töltöm, szüleim nem tehetik meg idén hogy velem lehessenek (külföldi munkahely). Szörnyen egyedül érzem magam főleg ilyenkor, nagyon rosszul esik hogy mindenki ünnepel valakivel, ezzel van tele a social media, én pedig még a vásárba se tudtam elmenni, mivel akikkel jóban vagyok egyetemről, ők bejárnak/kolisok voltak, így nem igazán érnek rám.(de ők inkább szimpla ismerősök,mint barátok) Nagyon szeretnék én is ünnepelni valakivel, meg programokban részt venni, de itt vagyok teljesen egyedül egy idegen városban és abszolút magányos vagyok. Alapból màr évek óta nincs meg az a karácsonyi hangulat nálam, ez a magány pedig csak rányom a kedvemre. El is pityeregtem magam. Van aki hasonlóan érez ilyenkor?

19/L



2022. dec. 18. 23:53
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Igen de nem emiatt. Gyerekkoromban szerettem de mára nagyon nem. Gyomorgörcs napokig, nem tudok enni, hányingerem van, remegek. Hát így telik.
2022. dec. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szabadido, magany, karacsony, minden egyben van a jotetenykedeshez. Bemehetsz, elore megbeszelve persze egy gyermekkorhazba, ha tudsz gyermekekkel foglakozni, jatszani, meselni, suthetsz egy nagy adag sutemenyt es bemehetsz az oregek hazaba, kellemes unnepeket kivanni, elmehetsz egy templomba, hatha bevesznek a karacsonyi korusba, vagy segithetsz a karacsonyi csomagok osszeallitasaban, de ha nincs kedved idegen emberekkel baratkozni, egy allatmenhelyen is van rengeteg segitsegre lehetoseg.Nincs egyedul elo segitsegre szorulo idos szomszedod? Neki is belehet adni valami egyszeru sutemenyt. Nagyon jol esne neki. Kivalo alkalom a jotekonykodasra es neked is jol fog esni.
2022. dec. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es válaszoló szinte már minden ötletet leírt. Nekem már szinte nem is maradt semmi hozzá szólni való.


Csak megerősíteni tudom a szuper találékonyságában.


Merre laksz Kérdező? Külföld/belföld? Falu vagy város? Mekkora lélekszám? Milyen lehetőségeid lennének?


Én jelentkeznék ugyan, de!


1. anyukád lehetnék életkorban

2. kissé helyhez kötött vagyok (tartós idősápolás)


Ui: most egy kicsit tényleg komorabb vagyok én is, mert amennyire haladtam hosszabb távon elmaradt dolgokkal ebben az évben, legalább annyi negatív életesemény is ért egyben. Vagy még több. :(

2022. dec. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, merre vagy, hátha nem olyan messze. :)

Szomorú, ha az ember nem tudja azzal/azokkal tölteni az ünnepet, akivel/akikkel szeretné.

2022. dec. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pl én. Bárcsak át tudnám aludni, és június 1-re ébrednék fel.
2022. dec. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Szép-szép, de akkor is egyedül fog elaludni. Találhattál volna barátot, barátnőt arra, akkor nem lennél egyedül. Barátokkal is lehet Karácsonyozni...
2022. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

6-os ezzel a találhattál volna kioktató szöveggel nem semmi.

Különben a hozzád hasonlóknak nem okoz gondot, hogy ne legyenek körülötte, nem sok érzékenység szorult beléd. Sok hozzád hasonló van.

2022. dec. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Főleg hogy aki megteheti, a családjával ünnepel. :D
2022. dec. 22. 03:00
 9/9 anonim válasza:

7. Nem kioktató..., magadból indulsz ki! A tied az kioktató, méghozzá durván agresszív: "a hozzád hasonlóknak". Nézz magadba!


Arra céloztam, ha lenne egy barátom, aki egyedül van, biztos meghívnám a családi Karácsonyra, nem hagynám egyedül kószálni, és normális esetben az senkinek sem okozna gondot. Ebben mi a kioktató...? Igen a családjával..., de nagyon is helye lehet ott egy barátnak is.

[link]

2022. dec. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!