Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor szoktak, ilik menni,...

Mikor szoktak, ilik menni, szomszédba, barátokhoz menni karácsonykor, kis ajándékot vinni? 24. Vagy 25. én?

Figyelt kérdés
Hogy szokás mostanság?

2022. dec. 23. 05:53
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk ez inkább csalàdi ünnep, szomszédhoz, barátokhoz nem igen megyünk, nem is várunk barátokat.
2022. dec. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Felénk sem szokás barátokhoz járni, főleg nem szomszédhoz, azt se tudom ki lakik mellettem.
2022. dec. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
24-én semmiképp nem illik.
2022. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Semmikor főként
2022. dec. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy szomszéd csak a kilincsre akasztott egy apróságot zacskóban :)
2022. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szokás. Akkor menjetek, amikor ti szoktatok.


Nekünk például a családunk nagyon messze él, szinte egész Magyarország közöttünk van, mivel teljesen más részen élünk. Mi a szenteste napján készülődünk a karácsonyra, hisz az még nem is ünnep, sőt advent. Ilyenkor szoktuk feldíszíteni a házat, megcsinálni a karácsony előtti tennivalókat stb. Persze, hogy ilyenkor nem ajándékozunk. Egy esetben ajándékozom akár szenteste előtt, ha jóval karácsony és újév, sőt, néha még vízkereszt után, a szürke, januári hétköznapokban, mindennapokban látom legközelebb az illetőt, például a tanáraimat. Elég hülyén nézne ki akkor ajándékozni, ezért inkább a téli szünet előtti napon, vagy az utolsó előtti napon adok nekik ajándékot. A szentestét az itt lévő családdal, illetve esetleg barátokkal töltjük. Karácsony napját, valamint sokszor még a másnapját is itthon töltjük, az itt lévő, közeli rokonok körében. Mi karácsony nyolcadában szoktunk elutazni, meglátogatni a rokonokat, családtagokat, távolabbi barátokat, megnézni mi a helyzet arrafelé. A karácsony nyolc napig tart, tehát az akkor adott ajándékok ugyanúgy érvényesek. Sőt, szerintem még utána is egy kicsivel, mondjuk vízkeresztig, utána azért már tényleg mondogatni kell, hogy "sajnos nem láttalak" stb. stb.

2022. dec. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23-án.
2022. dec. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
23-án vagy akár egy héttel előbb is össze lehet jönni, beszélgetni, és odaadni egymásnak az ajándékokat, volt úgy, hogy egy hónappal előbb adtunk egymásnak ajándékot a barátnőimmel.
2022. dec. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok olcsójános megadom a módját ha már valakivel közösen karácsonyozok hadd lássa hogy micsoda jólelkű Úriember vagyok akinek igazi pacekja van
2022. dec. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!