Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ukrajnában most ünneplik a...

Ukrajnában most ünneplik a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

úgy tudom ma van, de nem voltam biztos benne. rágugliztam és ezt írta:

Karácsony 2022 (Ukrajna)

december 25., vasárnap

Munkaszüneti nap dátuma:

január 7., szombat


most akkor tavaly dec 25-én volt, vagy ma van?



2023. jan. 7. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Átmenet a nyugati dátumra.


Politikai okokból még a hitüket is eladják... ez Ukrajna.

2023. jan. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azigen...

de akkor eredetileg ma lenne a karácsony náluk?

2023. jan. 7. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2.

Igen.


Pontosan, ahogy az első írta. Az ortodox keresztény egyházak szabadon dönthetik el, hogy elfogadják-e a Gergely-naptárat. Voltak, akik elfogadták, és a karácsonyt dec. 25-én ünneplik. Például a görögök is ilyenek, de számtalan déli ortodox egyház elfogadta, illetve a japán ortodox kereszténység dec. 25-ét tartja általában, bár náluk hivatalosan jan. 07-én van az ünnep. Ukrajna, Oroszország, Fehéroroszország, Kazahsztán, Kína, Mongólia stb. viszont továbbra is az ónaptár szerin számolt, minden keleti országgal együtt, kivéve Örményországot, akik egy nagyon ősi hagyomány szerint a vízkereszttel együtt tartják a karácsonyt. Ukrajna most áttér a nyugati számításra, főként politikai okokból, hogy ezzel is kifejezze a kelettel való teljes "szakítását", illetve a kelettől való függetlenségé.

2023. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem semmi...

Van pár ismerősöm onnan, akik kollégáim voltak, írni akarok nekik, rágugliztam és megzavarodtam. Most már értem mi a helyzet.

Köszönöm válaszod.

2023. jan. 7. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
*A t betűkért elnézést, valamiért nagyon be van ragadva a billentyű.
2023. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 NTBS ***** válasza:
A hagyományos naptár szerint igen. De most változtak.
2023. jan. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!