Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A karácsonyi vásárok, díszítés...

A karácsonyi vásárok, díszítések miért ilyen korán kezdődnek el mostanában?

Figyelt kérdés
nem adventkor kellene kezdeni?

nov. 24. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Money, money, money
nov. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Annyira pörgősek, feszültek és gondterhesek a hétköznapok, hogy az emberek vágynak már egy kis ünnepi hangulatra, még ha csak ilyen külsőségekben is, mint vásárok meg díszek.

Erre van igény.

nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

A vásárok nyereséget akarnak termelni. Nyilván azért kezdik ilyen korán, mert így remélnek nagyobb nyereséget.


A te saját díszítéseiddel nyugodtan megvárhatod az adventet, sőt, valójában a hagyományos adventi koszorú nem is díszes, hiszen az advent böjti időszak: az ünnep a karácsony, vagyis csak december 25-én kezdődik a karácsony időszaka, a sok-sok dísz ideje, ezért is állítunk karácsonyfát csak 24-én este! :)

nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Sajnos ilyen a fogyasztói társadalom! Én a lelki részét szeretem az ünnepeknek, így nem vonz a sok giccs... Az advent is a lelki megtisztulásról, bűnbánásról, mások segítéséről szól (kellene szólnia) Ha módomba áll, adakozok szegényeknek (ruha, étel, tisztítószer stb) és ilyenkor is olvasom a Bibliai történeteket, elmélkedem róluk... 🙏 Nem vagyok "bigott" keresztény. Amolyan saját hittel rendelkező ember volnék, aki keresi a jót, és segít, ha tud! Kedvenc meséim: Csillagtallérok, Andersen: A kis gyufaáruslány, Hókirálynő, Fenyőfa, Hóember. ☃️ E T A Hoffmann: Diótörő (zenében is Chajkovszki által a mesebalett változata) Imádom!

Charles Dickens: Karácsonyi Ének 🕯 Ma kiveszett az emberekből a jószándék... 😔 Csak sajnálni tudom, ezt a sok önző embert, aki lehet hogy 'vígad' karácsonykor, de a szíve kőből van! 33/N

nov. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Csajkovszkij
nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Azért mert az emberek szeretik a karácsonyt ezért minél több ideig élvezni akarják!

Ez pedig hihetetlen jó az iparnak ezért el kezdik már októberben gyártani a karácsonyi kellékeket, ajándékokat!

nov. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
minél hosszabb ideig vagy minél tovább
nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Mert több idő alatt többet vásárolnak az emberek.
nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Hogy kerülj hangulatba, és minél előbb kezdj el vásárolni.
nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Így igaz
nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!