Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ez mind valóban túl "kevés"...

Ez mind valóban túl "kevés" Karácsonyra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A férjem sokat nyűglődik, hogy még ezt vegyünk, még azt, és ezt értsétek mindenre. Szerintem elég sok és szép karácsonyi dekorációnk és díszeink vannak, igaz idén csak néhány új díszgömböt vettem, de a dekoráció nagyrészt a tavalyi. De nyafogás van, hogy miért nem veszünk új díszeket, nem régi díszeink vannak, hanem tavalyiak, csak mondom. A karácsonyi menü is már alakulóban van, szerintem az is rendben van: húsleves, halászlé, rántott hús, töltött húsok, hal, és rengeteg desszert (sütik, bejgli, torta, stb) Na már most pl. itt is nyafogás van, hogy miért nem veszünk Milkás szaloncukrot (már vettünk szaloncukrot is egyébként, de ő még mást szeretne). Szerintem az ajándékok is rendben vannak, minőségiek, szépek, nem ócska vicik-vacakok.

Nem tudom már, hogy tehetnék a kedvére még. A kérdésem még az, hogy ti mennyit költötök a karácsonyra, illetve minden évben új dekorációt vesztek? És mit és mennyit szoktatok pl. édességet, szaloncukrot venni? Érdekelne, hogy nálunk valóban baj van, vagy túl van reagálva? (Mert szerintem nem állunk rosszabbul ilyen tekintetben, mint mások)


dec. 5. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján hozzánk képest pl. sokmindent vesztek, de ha a férjednek ez mégsem elég, és megengedhetitek magatoknak, akkor felnőtt, dolgozó emberként miért ne lehetne meg a maga öröme?

Nekünk 2 szett karácsonyi díszünk van, egy régi és egy "új", általában az "újat" tesszük fel, de tavaly a régit vettük elő. Idén még nem tudom, melyiket tesszük majd fel. De mi darabjával nem veszünk díszeket.

A vacsorát "lerendezzük" sült hal + krumplipürével, nem bírnánk többet enni. Ami a süteményeket illeti, megvan az az 5-6 féle süti, amiket hagyományosan megsütünk ilyenkor. Ami a konkrét kérdést illeti, 1 doboz édességet szoktunk venni a fára.

Ajándékok: 2-3 ajándékot veszünk/fő, kb. 20000 forint értékben/fő.

dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Menjen, és vegyen!


Mondjuk nekem a karácsonyi díszítés az olyan, hogy pont az állandósággal jelent egyre többet. Vannak díszeink gyerekkorból, van a mi gyerekeink születése környékéről, néhány iskolai ügyeskedésük... Meg évente, vagy párévente egy pár új dísz (meg évente egy-két újabb izzósor...).

dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nem a te dolgod, hogy a kedvére tegyél. Ha legközelebb megy a boltba a férjed, vegyen 1-2 zacskó/doboz Milkás szaloncukrot és pár új díszt. Ez ilyen egyszerű. Sőt, én kihasználnám, írnék egy bevásárlólistát, hogy azt is mind vegye meg.

Sokfajta ételt fogsz főzni, sütni, hányan lesztek?

Nálunk régi díszek vannak, de minden évben veszünk egypár újat is, ha esetleg eltörik néhány a régiekből. De nem rakjuk ki az összeset, rá se férne a fára.

Mi pennys vagy sparos szaloncukrot veszünk ömlesztve. Zseléset és vajkaramellásat szeretem csak, de el se fofy húsvétig.

dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a pénztárca határozza meg, és az, kinek mit jelent a karácsony... Nekem jók a régi díszek, van egy kis műfenyő, szép égősor és ennyi! Én a karácsonyt lelki szinten élem át, mindenben ezt keresem! Ajándékot nem veszek, csak a kiskutyám kap jutalomfalatot ❤🐶 Neki szeretek kedveskedni + készítek süteményeket (kókuszgolyó, kuglóf, baracklekváros piskótatekercs) ezekből kapnak a szüleim és párom, nagyon szeretik. Vega vagyok, igy ilyen kajákat készítek, nagyon változatos ételek! Nem szeretem ha az ünnep a pazarlásról, a költekezésről szól! Élmény lehet a közös idő eltöltése is... (uszoda, színház, állatkert, kirándulás, koncert stb) Ott van még a sajátkészítésű ajándék ami szintén kreatív dolog! Vagy csupán a "szívesség", ha más helyett átvállalod a munkát! Sok dolgot lehet adni... a lényeg a mögöttes tartalom! Ajánlom Charles Dickens: Karácsonyi Ének című könyvét (kedvencem!) Áldott ünnepet!🌲 33/N
dec. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki milkásat.
dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%

Te leírtad, hogy te hogy döntöttél, szerinted, amit te eldöntesz, legyen jó mindenkinek.


Szerinted (!) a díszek, vacsora, cukor rendben van.

Elmondta, hogy mit akar: néhány új díszt, milka szaloncukrot.


A férjed kívánságát, örömét nullába veszed.


A férjed nem tesz hozzá a háztartáshoz?! Neki nem jár?!


Az ilyen markotányosnőket előbb-utóbb jól megcsalják, és meg is érteném.


Felsorol egy fél vagyont, de néhány dísz, meg milka csoki már csak azért nem fér bele, mert a férje akarta.


Fúj!

dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megtehetitek, vegyétek meg. Mi a régi díszeket használjuk. Szaloncukorral nem díszítünk.
dec. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hű, hát nekünk a karácsonyfa díszeken kívül más szezonális dekor nincs is. Én szeretem a lakást úgy ahogy van, férjemet meg nem érdekli a téma. A karácsonyfán minden évben ugyanazok a díszek vannak.

Idén mi megyünk másokhoz, úgyhogy nem főzök. De amúgy sem szoktam sokat, két féle főétel, meg valami sütemény szokott lenni. Beiglit veszek, de úgyis hoz is szinte mindenki.

Szaloncukor helyett Lindt gömböket szoktunk felakasztani, azok legalább nagyon finomak, meg amilyen szaloncukor árak vannak már alig drágább. Veszünk összesen kb 5-6 dobozzal hogy legyen utánpótlás.

Ajándékot csak a lányunk kap. Még pici, úgyhogy nincs kimondott kívánsága, fa építőkockát meg egy gagyibb, nyüstölthető játékbabát kap. A felnőttekkel megbeszéltük hogy mindenkinek terhes és kínos ez a szokás, úgyhogy hagyjuk.

Amúgy nem értem, a férjed felnőtt ember önálló keresettel, nem? Menjen és vegyen díszt meg Milkát. Mit kell ezen problémáznia?

dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!