Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Melyik nap főzitek és mikor...

Melyik nap főzitek és mikor eszitek a töltött káposztát?

Figyelt kérdés

Karácsonyra? Karácsony és szilveszter között? Szilveszterre és újévre?

Ebédre vagy vacsorára? És akkor mi lesz a többi rengeteg étellel, ha még töltött káposzta is készül? Aki készít húsokat, köreteket, süteményeket, az mikor tudja még a töltött káposztát is az étkezésekbe beiktatni?

Mekkora adagot főztök?



dec. 7. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én soha, karácsonyra nem eszünk töltött káposztát, van sok finomabb étel is.

Másrészt nem fözök "rengeteget", karácsony másnapján elfogy majdnem minden, max. 1-2 fönek való adag marad, azt meg lefagyasztom.

dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálok töltött káposztát. Számomra az nem ünnepi étel.

Süteményt, édességet nem eszünk. Grillezett lazac és tenger gyümôlcsei lesz és saláta meg valami mártogatós elöétel és gyümölcsök. Fehér bor. Nem fözök rengeteget, csak amennyi el is fogy.

dec. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Töltött káposztát én sem főzök karácsonykor, anyu sem főzött olyankor, mivel év közben többször is ettünk, mert szeretjük amúgy. Karácsonykor ezért sem hiányzik.
dec. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

24-én délelőtt főzöm meg, nekünk ezt pont azért "ünnepi étel", mert nem csináljuk, csak egy évben 2-3 alkalommal, pl. karácsony, húsvét.


Füstölt húsosan, kapros tejfölös habarással, cserépedényben sütve, imádom.


De anmúgy aznap van karácsonyi vacsora rokonokkal, úgyhogy van többféle más kaja is, ez csak opcionális, hogy lehet enni, amúgy másnap, harmadnap esszük jellemzően, mikor a friss elfogyott már. Fogyasztani is szoktam egy adagot.

dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nálunk nagy a család, sokan vagyunk testvérek és a testvéreknek is van párja. (nem élünk külön még így ez a szűk családi kör)

Úgy szoktunk csinálni, hogy mindenki hoz valamit és együtt főzünk meg, nem egy ember szív a konyhába.

Sok mindent csinálunk, mert különbözően étkezünk. A leves az mindig hús leves általában csirkéből amit mi nevelünk.

A fő étel krumplipüré, francia saláta, rántott minden, sütőben sült hús, és a töltött káposzta. Ezeket mind vacsorára esszük (5 körül), mert nem leszünk kész hamarabb és amíg valakinek éppen nincs dolga a konyhába addig díszít egy kicsit a fán. (10-en karácsonyozunk együtt és mindenki mindent csinál)

Anya szereti, ha együtt tudunk lenni, szerencsére mindenki elfogatott mindenkit. A töltött káposzta nálunk nagyon kedvelt, szóval elszokott fogyni a 3 nap alatt. Sosincs kimaradt étel, ha véletlenül valamiből látjuk, hogy nagyon sok van és tönkre megy, mert nem eszi senki akkor vagy lefagyasztjuk vagy a családba kérdezzük, hogy valaki igényli-e, mert odaadjuk.

🎄🎄

dec. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én egy évben általában egyszer főzök, valamikor decemberben. De nem karácsonyra. Esetleg január vége felé még egyszer. Pedig szeretjük amúgy, de miután 4-5 napig esszük, egy darabig elég belőle. Egyébként ebédre szoktuk enni. Karácsonyra mást szoktam csinálni, általában két féle főételt, de annyit, hogy 2-3 nap alatt elfogyjon.
dec. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Karácsonyra 23. szoktam, addig eszem amíg el nem fogy. Azonkívül évközben is szoktam főzni.
dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!