Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen szokatlan szokásaitok...

Milyen szokatlan szokásaitok vannak Szenteste,Karácsonykor?

Figyelt kérdés

dec. 9. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Anyám mindig énekel. Nem is lenne ezzel bajom, ha lenne hangja szegénynek...
dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
61%
Pl. hogy nincsenek karácsonyi szokásaink, mert nem ünnepeljük.
dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Kifizetem a villanyszamlat, az interneten keresztul. Ugyanis 25-e a hatarido. Es azert este - Szenteste - mert reggel mindig van egy 4 oras ugyeletem, utana van par ora rohangalni a hulye bevasarlasok miatt (amik kimaradtak veletlenul). Igy marad a szamlafizetesre a Szenteste. Kifizethetnem hamarabb, de amig a penz nekem kamatozik, addig egy nappal sem a hatarido elott! Amugy meg a ferjemmel kettesben toltjuk a karacsonyt (se szulok, se gyerek), es nincs igazan karacsonyi "szertartas".
dec. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Már nincs ajándékozás egyáltalán (édesanyám halála óta, négy éve.) Előtte sem volt néhány évig, mert hosszabban haldoklott.


Persze lenne ajándék felajánlás másik rokon részéről, de hát bőven durva és bántó szavak kíséretében, régi jó szokás szerint...


Néhány napja kiderült, hogy haldoklik egy idősebb rokonom (unokabátyám vagy nagybátyám, apám legidősebb bátyja.)


Próbálok reménykedni, hogy unokanővérem támasza lehetek. Ha nem is ezen a karácsonyon esetleg, de a következőn. Páromat is próbálom a szaván fogni, hogy hadd lássam azt a meglepetést, amit szánt nekem...


MEGELŐLEGEZETT BIZALMAT(!) kaptam 2020. 2021. karácsonyán, illetve szenteste napján, valamint december 23.-án - és 2022. őszén.


Tavaly karácsony sem volt a legboldogabb, de majd talán egyszer elviselhetőbbek lesznek a próbatételek.

dec. 10. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Ja, és a megelőlegezett bizalom mellé BÉKESSÉGET(!) is kaptam 2020.-ban, illetve 2021.-ben. 2016. és 2019. között hihetetlenül magányos voltam és fázott a lelkem. Karácsonykor.


Ezekkel a sorokkal azoknak szeretnék most REMÉNYT ÉS TÁMOGATÁST(!) nyújtani, akiknek éppen vagy haldoklik egy szerettük, vagy halálos beteg.


Esetleg ők maguk vannak bármilyen oknál fogva reménytelennek tűnő helyzetben és túl hosszú a veszteglési időszak egyhelyben.


Kisüt még a nap a felhők fölött, újra kék lesz az ég...

dec. 10. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 miért válaszol valaki karácsonyos kérdésekre, aki nem is ünnepli? Ez komolyan érdekel.
dec. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
39%
6. Mert az volt a kérdés, hogy mi furát csinálunk olyankor, nem pedig az, hogy hogyan ünneplünk. És általában furának találja, aki megtudja, hogy mi sehogy. Pl. több ismerősöm már tiszta ideg, hogy készülni, ajándék, fa, főzés, minden és rácsodálkoztak, hogy mi nem csináljuk.
dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 ezt értem. Csak maga az is furcsa, h rátalálsz erre a kérdésre. Én pl nem horgászok, így nem is olvasgatok horgászos kérdéseket. Nem támadás, vagy ilyesmi, csak furcsa nekem mindig az ilyen :D
dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:
100%
Kint volt a főoldalon :D de amúgy hogy írjak valami nem offosat, amíg még voltak otthon haszonállataink, szokás volt nekik karácsonykor különleges kaját adni és énekelni.
dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!