Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mennyit költötök idén karácson...

Mennyit költötök idén karácsonyi ajándékokra? Mennyi a fizetésetek amiből kigazdálkodjátok? Kire mennyit költötök?

Figyelt kérdés

Én páromnak színházjegyeket vettem. 40 000 ft

Szüleimnek ajándékcsomagot adok amiben szörpök, lekvárok, méz, csoki, gyertya van. 20 000 ft

Nagyszüleimnek tv-t vettünk közösen szüleimmel, nagynénimékkel.(összesen 150 000 ft., ezt elosztottuk).

Unokatesóméknak csokikat, karácsonyi bögrét adok. 5000-5000 ft fejenként.

Barátnőméknek pralinét, asztaldíszt. Kb 3000-3000 ft fejenként.

Munkatársaknak csokit, 500-500 ft fejenként (7 ember).


Fizetésem 310 000 ft.


dec. 21. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Megegyeztünk, hogy csak a gyerekek kapnak "igazi" ajándékot, a többiek csak jelképeset. Külföldi útról kapnak helyi snackeket, 9 főre párezer forint lett a büdzsé.


Az én fizum 380 ezer, bi-bi-bá :D

dec. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kapitalista lett a karácsony. Nem kellene hogy számítson milyen értékű az ajándék, egy kis akármi (pl. csoki, zokni, stb.) is tökéletesen elég kellene hogy legyen. A hangsúly lehetne azon, hogy gondolsz az adott illetőre ezért adsz neki valamit.


Én a gyerekeknek szoktam ajándékot venni (4 van a családban), illetve a páromnak, de mindegyik 5 ezer körül van csak. A többiek valami saját készítésű dolgot kapnak (pl. tavaly házilag készített csokit, előtte évben gyertyát, stb.). Persze ehhez is meg kell venni a hozzávalókat, de azért az mégis barátibb költségvetés.


Mi nagyon sokan vagyunk, csak a "kis" családomat nézve is 20 embernek kellene ajándékot vennem, ami nagyon megterhelő lenne számomra. Pár évig egyáltalán semmit nem ajándékoztam, aztán az utóbbi években szoktam rá a házi készítésű apróságokra. Ezekkel az ünnepekre való készülődést is sokkal jobban élvezem. :)

dec. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szűk családon belül kb. 20-25000 körül.

Rokonoknak 5000 körül.

Munkatársaknak 500 körül.

dec. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
15-20 ezer/fő nálam a határ szűk családi körben. Megtehetném, de nem szeretnék többet költeni. A gyereknek találtam viszont egy másik szupi ajandékot is, miután már megvettem korábban amit neki szántam, így most rá többet költöttem, 35ezer körül. Összesen a havi fizum egyharmada ment el ajandékokra.
dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajándékkozunk évek óta.
dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nincs karácsonyi ajándékozás nàlunk. A gyerekek se igénylik. Mikulásra inkább, a gyerekeknek apróságot, édességét.Így is eltapsolunk pár nap alatt 50 ezret az ünnepekre. 600 ezer a bevételünk/hó.

Néhány napja az ATV lehozott egy riportot, hogy sokan hitelből vesz ajándékot,ez számomra teljesen érthetetlen.

dec. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meglepetésszerű ajándékozás nincs. Máskor is megvehető apróságok pl. zokni, vagy felesleges dolgok pl. huszadik törölköző ajándékozása szintén nincs.

A gyerekek kérnek, amire szükségük van, legyen az laptop, telefon, okos óra vagy egyéb elektronikai cikk, konkrét típus megjelölésével, azt megkapják.

Rokonoknak, kollégáknak nem ajándékozok.

dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Mi felnőttek nem igazán ajándékozunk, csak a gyerekek kapnak.

Keresztlányomnak vettünk csak ajándékot(15ezer értékben). Rajta kívül jelenleg nincs más kisgyerek a családban.


(Mi ketten együtt 580-600ezer körül keresünk. Saját lakásunk van, szóval kijövünk bőven ennyiből, megtehetnénk hogy jobban szórjuk ilyenkor a pénzt de nincs igényünk erre.)

dec. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!