Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mi ez az új hülyeség, hogy...

Mi ez az új hülyeség, hogy már napokkal előbb feldíszítik a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Sokan már napokkal, esetleg 1-2 héttel előtte is megteszik. Ennek mi értelme van? Mire eljön a karácsony, már csak úgy mellékesen lesz ott a fa és semmi varázsa nem lesz.
dec. 22. 13:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
91%

Én sokkal jobban értetlenkedek más dolgon. De a kettő összefügghet.

Nagyon-nagyon-nagyon nem vagyok hívő. De mégis furcsának tartom, hogy Jézus csak nagyon kevés embernek jut eszébe ilyentájt.

Mint a csokikon: Nyomokban megváltószületést tartalmazhat.

dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
60%

A keresztényeknek biztosan eszébe jut Jézus születése ilyenkor.

Nekem mondjuk nem, mert egyfelől nem is ekkor született. Másfelől mivel nem hiszek Istenben meg az egész mesegyűjteményben, így nyilván nem is ünneplem egy számomra random ember kijelölt születésnapját. Nagyon sokan születtek ténylegesen karácsonykor. Őket sem ünneplem.

dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
88%

Miért “hülyeség”? Csak mert neked nem tetszik? :D

Nem magamat védem, nekünk eleve nincs karácsonyfánk. De engem pl marhára nem érdekel hogy más mit csinál vagy mit nem csinál a fával. Semmi nem “hülyeség”.

dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

3.

Hogy-hogy miért? Mert ennek megvan a maga ideje, nem az egyén határozza meg úgymond a "játékszabályait". Egyenértékű azzal, mint születésnapot 2 héttel előbb ünnepelni, vagy temetésre 1 héttel később menni.

dec. 22. 16:05
 5/39 anonim ***** válasza:
79%

#4

De ez nem szabály, hanem szokás. Mellesleg sokkal több helyen szokás korábban díszíteni, mint nem.

(Amúgy mifelénk teljesen normális és megszokott dolog a szülinapot akkor ünnepelni, amikor mindenki ráér, nem a pontos napján. Ez simán lehet egy héttel korábban vagy később. Illetve temetés után is le lehet róni a kegyeletet ha valaki nem tud elmenni a szertartásra.)

dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%

Mostanában én is tapasztalom,é s a mai napon mi is feldíszítettük már a fát korábban. Igy a Szentestére talán nyugodtabban lehet készülni, nem kell már annyira kapkodni, hogy minden idejében elkészüljön.

Talán időt lehet ezzel is nyerni, meg szép is ez.

dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Szerintem meg illúzióromboló. Mit jelent egy karácsonyfa dec 20-án, mondjuk? Semmit. Aztán mire eljön a 24-25, akkor meg azért semmit, mert már 1 hete ott áll. Egyeseknél van egy ilyen tenyérviszketésszerű dolog, hogy már úgyis minden arról szól így dec közepén, fa is megvan, díszek meg már 20 éve, á, feldíszítem basszus, nem fogok én itt időzítgetni.

5.

"Mellesleg sokkal több helyen szokás korábban díszíteni, mint nem."

Nem tudom ezt mire alapozod, de erősen kétlem. Elég csak végig sétálni este az utcán, szinte sehol nincs még fa ilyenkor.

dec. 22. 18:59
 8/39 anonim ***** válasza:
77%

"Mire eljön a karácsony, már csak úgy mellékesen lesz ott a fa és semmi varázsa nem lesz."


Mármint kinek nem lesz akkor varázsa, neked? Mert nekem ugyanolyan varázslatos lesz, tudom, mert tapasztaltam. Pont azért díszítjük a fákat hamarabb pár nappal, mert karácsony után nincs már meg a hangulata, mikor 24-én díszítettük, akkor sem volt meg, így viszont sokkal hangulatosabb a karácsony előtti időszak.


Vagy gondolod, Amerikában, ahol mindenki karácsony előtt díszít, itt senkinek nincs karácsonyi hangulata?


"Szerintem meg illúzióromboló"


Benne van a varázsszó. Szerinted. Más szerint meg nem. Pont azért kezdi egyre több embe korábban díszíteni, mert az jobban bejön neki hangulatilag, mint a 24-ei díszítés.


Ez nem törvényi előírás, hogy csak 24-én lehet fát díszíteni. A szülinappal se látom értelmét összekötni, az ugyanis egy nap, míg a karácsonyi ünnepkör 1 hónap, egész december, ilyen alapon senki ne díszítsen házat, ne menjen karácsonyi vásárba, ne hallgasson karácsoyni zenét, semmi ne csináljon 24-e előtt a karácsonnyal összefüggésben.

dec. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim válasza:
Mi pl.a Vőlegényemmel pár éve mindig karácsony előtti hétvégén díszítjük a fát. Azért, mert az ünnepekre elutazunk a családhoz, és előtte megtartjuk a magunk karácsonyát a fával, ajándékkal, sutessel-főzéssel, vacsorával.
dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

8.

Marhaság. Nem kell átvenni minden hülyeséget. Szerinted mégis miért hívják karácsonyfának? Te persze nyugodtan díszítsd csak májusban, ha szerinted az az egyetlen szempont, hogy az egyénnek mi tetszik.

dec. 22. 20:00
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!